Aktualności

Woda pitna i przemysłowa oferowana przez firmę Lhoist

12.11.2014

Produkty na bazie wapna i dolomitu palonego są wykorzystywane na różnych etapach procesu przygotowania wody dla gospodarstw domowych i celów przemysłowych. Regulują twardość wody pitnej i zapobiegają tworzeniu się kamienia, ułatwiają flokulację substancji organicznych, strącają fosforany i metale ciężkie w wodzie przemysłowej oraz zabijają bakterie, zwiększając pH i w niektórych przypadkach temperaturę.

Woda pitna

Woda pitna musi być czysta, ponieważ jest niezbędna do podtrzymania życia człowieka na Ziemi. Mleko wapienne eliminuje niepożądane elementy takie jak substancje organiczne i cząstki metali w procesie oczyszczania wody. Ponadto, zmiękcza lub neutralizuje wodę pitną, aby utrzymać równowagę węglanowo-wapniową.

Demineralizacja

Zbyt wysoka kwasowość wody może doprowadzić do korozji metalowych rurociągów. Wapno neutralizuje działanie korozyjne rozpuszczonego kwasu węglowego, przekształcając go w związki wapniowe. Prowadzi to do powstania wodorowęglanu.

Dekarbonizacja

Jeśli woda jest zbyt twarda, powoduje powstawanie kamienia i należy ją zdekarbonizować. W tym celu przeprowadza się dwa typy procesów: wykorzystanie reaktora z osadem granulowanym oraz dekarbonizację powolną. Nasza firma dostarcza mleko wapienne przeznaczone specjalnie do dekarbonizacji. Zapewnia ono szybki czas reakcji, niewielki rozmiar cząstek oraz wysokie stężenie.

Korekta pH

Korekta pH przy użyciu mleka wapiennego to najważniejsze zastosowanie wapna w procesie uzdatniania wody podziemnej w wodę pitną. Zapewnia większą elastyczność w zakresie doprowadzenia wody. Wapno jest bardziej skuteczne niż inne produkty zasadowe.

Akdolit® to światowa marka produktów i usług firmy Lhoist do uzdatniania wody pitnej i wód przemysłowych.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Lhoist Polska

Woda pitna i przemysłowa oferowana przez firmę Lhoist

Firma powiązana:

Lhoist

Telefon 77 45 16 200, cok 77 45 16 368, 375, 376, 379
www.lhoist.pl
cok@lhoist.com

Lhoist
Zobacz produkty: