Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Wybór odpowiedniego koloru elewacji łatwy, jak nigdy dotąd - oferuje firma Termo Organika

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2014-11-12

Termo Organika na swojej stronie internetowej uruchomiła kolejne atrakcyjne narzędzie – wizualizer kolorów, który pomaga inwestorom wybrać najbardziej odpowiadający ich gustom, kolor elewacji budynku.

Wybór koloru na elewację może stanowić problem dla właściciela domu. Trzeba nie tylko pogodzić gusta wszystkich domowników, ale też spróbować dopasować się do sąsiedztwa, do stylu naszego domu, do panujących trendów itp. Dodatkowo trzeba "zgrać" kolor elewacji z kolorem dachu. Jakby tego było mało, elewacja to nie tylko kolor ściany, ale też barwa przyziemia (cokołu), jak również elementy dekoracyjne (np. bonie).

Nasz wizualizer kolorów pracuje na kilku, nowoczesnych modelach domów. W intuicyjny, łatwy sposób kolorujemy elewację, dach czy cokół i wybieramy wariant, który nam się najbardziej podoba - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. Skorzystanie z wizualizera gwarantuje łatwiejszy, szybszy wybór kolorystyki dla naszego ocieplanego domu.

Wizualizer kolorów Termo Organiki to funkcjonalne narzędzie internetowe przeznaczone dla klientów indywidualnych, architektów i projektantów, służące do przygotowania symulacji kolorystycznej elewacji budynku. Prosty w obsłudze program pozwala na swobodną zabawę kolorami tynków i farb dostępnych w palecie Colours of Termo Organika. Dodajmy, że ta nowa paleta barw powstała dzięki uważnej analizie oczekiwań klientów oraz we współpracy
z architektami, projektantami, inwestorami oraz wykonawcami. Nowe kolory zostały podzielone na 11 grup kolorystycznych. Taka kompozycja pozwala łatwiej odnaleźć odpowiednie odcienie, porównać je z innymi i wybrać najlepsze dla siebie.

Nowy wizualizer to nie jedyne atrakcyjne narzędzie na firmowej stronie Termo Organiki. Znajduje się na niej również przyjazny i praktyczny konfigurator, który pozwala samodzielnie zaprojektować kompletne ocieplenie dla konkretnego budynku. Po wpisaniu wybranych parametrów, konfigurator automatycznie wyświetla ilość potrzebnych materiałów, uzyskaną przewodność cieplną ścian, a także inne parametry istotne przy wyborze optymalnego docieplenia własnego domu. Program jest pomocny przy wyborze optymalnego rodzaju styropianu, jego grubości, odpowiedniego kleju czy rodzaju tynku.

Więcej informacji: www.termoorganika.pl

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny