Aktualności

TONOPIAN - Arbet z kulturą

12.11.2014

Czy styropian może znaleźć swoje miejsce w sztuce? Projekt Arbet z kulturą z satysfakcją zaprezentował unikalny, artystyczny projekt "Maszyna do wytwarzania ciszy" w sobotę 8 listopada 2014 r. (autor: Marek Sułek Crowd Festival, Dom Braci Jabłkowskich ul. Bracka 25).

Arbet z kulturą

TONOPIAN - Arbet z kulturąW Warszawie został zaprezentowany niezwykły obiekt - rzeźba/kapsuła, stworzona ze specjalnych, dźwiękochłonnych materiałów. Górna część konstrukcji jest ruchoma (otwierana i zamykana), tak by każdy zainteresowany mógł znaleźć się w jej środku. Tak więc, na kilka minut, można oderwać się od hałaśliwego otoczenia, posmakować w samotności "dźwięków ciszy".

Miejsce i czas

Maszyna zaczęła działać o godzinie 12-tej (w samo południe) w Domu Braci Jabłkowskich, w ramach Crowd Festiwal i funkcjonowała aż do godzin nocnych.

Maszyna

TONOPIAN - Arbet z kulturąMaszyna jest obiektem o wymiarach 300 x 120 x 140 cm obsługiwanym przez czteroosobową ekipę techniczna. Waży ok. 150 kg. Do jej stworzenia użyto niezwykłego, wytłumiającego dźwięki materiału - TONOPIANU, produktu firmy Arbet.

Maszyna do Wytwarzania Ciszy została stworzona dzięki: portalowi http://wspieramkulture.pl/, marce Grolsch, firmie FABRYKA STYROPIANU ARBET, Node Radio, oraz wielu indywidualnym osobom które wsparły projekt.

Autor

Autorem akcji jest znany z niekonwencjonalnych działań artysta Marek Sułek - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Rietveld Academy w Amsterdamie, wieloletni wykładowca Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie.

TONOPIAN - Arbet z kulturąArtysta od lat zajmuje się działaniami w przestrzeni publicznej, realizuje projekty rzeźbiarskie, malarskie i fotograficzne. Jest autorem szeregu artystycznych przedsięwzięć - np. Stref Odrealnionej Rzeczywistości, serii Błękitnych i Różowych Drzew, Rzeźb Jednorazowego Użytku.

Marek Sułek ma na swym koncie kilkadziesiąt wystaw oraz realizacji w przestrzeni miejskiej w Europie i USA m.in. akcja na Manhattanie w rocznicę ataków na WTC. Jego ostatnia praca to pływająca rzeźba - Papierowa Łódeczka na Wiśle w Warszawie.

#PrawdziwyStyropian #MaszynaDoWytwarzaniaCiszy

kontakt do autora: sulekmarek@wp.pl tel. 606928124

Informacja - TONOPIAN:

TONOPIAN - Arbet z kulturąTONOPIAN EPS T 4,0 - stosuje się go dla izolacji akustycznej od dźwięków uderzeniowych, poprzez zastosowanie dwuwarstwowego układu zwanego podłogą pływającą. Pozwala to na doskonałe tłumienie dźwięków uderzeniowych i skutecznie chroni przed hałasem.

Zastosowanie TONOPIANU EPS T 4,0 (podłoga oddzielona jest od konstrukcji nośnej warstwą TONOPIANU) umożliwia uzyskanie wysokich parametrów ochrony akustycznej przy równoczesnej pewności, że podłoga zachowa swoją nośność nawet przy długotrwałym obciążeniu. TONOPIAN powinien być stosowany do izolacji stropów międzykondygnacyjnych w każdym budynku mieszkalnym i użyteczności publicznej (wymagania ochrony akustycznej budowli określone w PN-B-02151-3:1999).

Cechy:

  •     Tłumienie dźwięków uderzeniowych do 31dB;
  •     Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła, λD ≤ 0,043 W/(m·K)
  •     Ważony wskaźnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego, ΔLw
  •     - dla płyt 22-3 - 26 dB (1), 28 dB (2)
  •     - dla płyt 33-3, 38-3, 43-3, 50-3 - 29 dB (1), 31 dB (2)
  •     Obciążenie użytkowe na warstwie wyrównawczej - ≤ 4,0 kPa

Więcej na www.arbet.pl

źródło i zdjecia: Arbet

Firma powiązana:

Arbet

Telefon 94 342 20 76 (79)
www.arbet.pl
sekretariat@arbet.pl

Arbet