Aktualności

Inteligentne witryny ze szkła Priva-Lite Glassolutions Saint-Gobain

07.11.2014

Nawet najbardziej kolorowe witryny sklepowe coraz rzadziej robią wrażenie na przechodniach, którzy mijają je w pośpiechu. Gdyby jednak szyba nagle zaczęła zmieniać swój wygląd, reagując na ruch przechodzącej obok osoby? To skuteczny sposób na zwrócenie uwagi i wywołanie zaciekawienia odbiorcy. Takie rozwiązanie to tylko jedna z możliwości, jakie daje zastosowanie nowoczesnego szkła produkowanego przez firmę Glassolutions Saint-Gobain.

Skonstruowane w ten sposób wystawy są w stanie „wykrywać” obecność ludzi i reagować na ich ruchNagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich szkło Priva-Lite wykorzystuje energię elektryczną do zmiany stanu swojej przezierności. Dzięki tej innowacji, szyby zyskują szereg nowych funkcjonalności. Mogą być stosowane, np. do stworzenia przykuwających uwagę przechodniów witryn, wyświetlających dyskretne animacje czy wzory. Skonstruowane w ten sposób wystawy są w stanie „wykrywać” obecność ludzi i reagować na ich ruch.

Przechodzące obok sklepu osoby wchodzą z witryną w interakcję, powodując zmiany w jej wyglądzie. Im więcej wbudowanych w okno wystawowe szklanych paneli, tym bardziej spektakularne są możliwie do osiągnięcia efekty. – Do systemu sterowania wystawą podłączona jest kamera, która przekazuje informacje o każdym ruchu i generuje sygnały zmieniające stan poszczególnych elementów. Dzięki temu, możliwa jest kontrola przezierności danego fragmentu i jej zmiana w odpowiedzi np. na ruch rąk – tłumaczy Maciej Mańko, Market Manager w Glassolutions Saint-Gobain, firmie zajmującej się produkcją energooszczędnych szyb, zrzeszonej w Związku POiD.

Zaawansowane technologicznie szkło Priva-Lite znajduje zastosowanie nie tylko przy tworzeniu witryn sklepowych. Doskonale sprawdza się także w prywatnych domach, hotelach czy teatrach. To unikalne rozwiązanie pozwala na łatwe zarządzanie prywatnością, w razie potrzeby zmieniając się z całkowicie przeziernego na zupełnie matowe. Zda egzamin zwłaszcza w łazienkach, gabinetach kosmetycznych czy salonach SPA.

Szkło Priva-Lite jest przydatne również w nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pozwala w łatwy sposób zwiększyć jej funkcjonalność. W salach konferencyjnych tworzona na żądanie, mleczna tafla może posłużyć jako ekran do projekcji filmów, reklam czy wyświetlania prezentacji. Co ważne, szkło posiada podwyższony poziom bezpieczeństwa oraz ma niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Zmiany w przezierności następują bardzo szybko, nie powodując pogorszenia natężenia światła.

źródło i zdjęcie: Glassolutions Saint-Gobain

Firma powiązana:

GLASSOLUTIONS Polska

Telefon 32 649 95 00
www.glassolutions.pl

GLASSOLUTIONS Polska