Aktualności

Koncern SOUDAL przejmuje firmę Bochem

06.11.2014

Światowy lider w produkcji pian montażowych oraz czołowy dostawca mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej – firma SOUDAL – ogłosiła przejęcie polskich Zakładów Chemicznych BOCHEM Sp. z. o.o. (BOCHEM). Dla koncernu jest to już trzecia fuzja w 2014 roku. Wcześniej firma przejęła australijską firmę Soudis  i amerykański Accumetric.

BOCHEM - jeden z liderów rynku w segmencie klejów przemysłowych w Polsce, jako nowa spółka-córka koncernu SOUDAL, będzie kontynuować działalność pod obecną nazwą i zachowa dotychczasową strukturę menadżerską. Przedsiębiorstwo charakteryzujące się rodzinnymi korzeniami doskonale wpisuje się w filozofię rozwoju grupy SOUDAL, dla której zadowolenie klienta, innowacyjność oraz związany z nią dynamiczny rozwój pozostaje niezmiennym priorytetem.

Dla koncernu fuzja ta oznacza zwiększenie technologicznego zaplecza firmy przy równoczesnym rozszerzeniu oferty produktowej w segmencie klejów przemysłowych. Przypomnijmy, że to już trzecie przejęcie w 2014 roku - w kwietniu SOUDAL nabył większościowe udziały australijskiej firmy Soudis, a w czerwcu rozszerzył wpływy w USA, przejmując firmę Accumetric. Wykupienie udziałów BOCHEM to kolejny krok mający przybliżyć firmę do osiągnięcia pozycji światowego lidera w branży. W efekcie ostatniego przejęcia, zarząd SOUDAL szacuje, że łączne przychody koncernu zwiększą się w 2014 roku o 80 mln euro, a skonsolidowany obrót firmy wyniesie 570 mln euro. Zakłady Chemiczne BOCHEM w Pionkach będą 16 fabryką należącą do SOUDAL na świecie, globalne zatrudnienie koncernu przekroczy 2100 osób.

Zaklady_Chemiczne_BOCHEM_w_Pionkach"Przejęcie BOCHEM to ważny krok dla naszej firmy oraz okazja do rozszerzenia biznesowego trzonu SOUDAL. Dzięki tej fuzji, międzynarodowa sieć, na którą obecnie składają się placówki w 44 krajach świata, z pewnością znacząco rozwinie się w przeciągu najbliższych lat” – podsumowuje Vic Swerts, założyciel i prezes SOUDAL.

BOCHEM, stworzona w 1991 r., rozpoczynała swoją działalność jako producent klejów obuwniczych. Poza szeroką ofertą klejów przemysłowych, w aktualnym portfolio znajdziemy również skrobię modyfikowaną, wykorzystywaną do produkcji płyt gipsowo-kartonowych. Firma specjalizuje się także w laminacji tkanin dla przemysłu obuwniczego i tapicerskiego. Od momentu powstania, BOCHEM zbudowała silną pozycję w Polsce i znacząco rozszerzyła wpływy za granicą. Eksport do krajów Europy Wschodniej i Środkowej stanowi średnio 40% rocznych obrotów firmy. Podobnie jak siedziba polskiego oddziału SOUDAL Manufacturing, obydwa zakłady produkcyjne BOCHEM mieszczą się na obrzeżach Pionek – ok. 100 km od Warszawy.

źródło i zdjęcia: Soudal