Aktualności

Honka Fusion™ - swoboda projektowania

06.11.2014

Jeśli marzycie o domu ze wspaniałą architekturą i wyjątkowym wystrojem wnętrz, Honka Fusion™ jest dla Państwa. Nasza innowacyjna metoda pozwala połączyć doskonałe właściwości tradycyjnego domu z bali ze współczesnym miejskim otoczeniem, tworząc zdrowy i bezpieczny dom.

Ze względu na nieosiadającą strukturę ścian Honka Fusion™, bale można łatwo łączyć z wieloma ciekawymi materiałami, w tym z kamieniem, stalą i szkłem. Macie Państwo również swobodę wyboru materiałów wykończeniowych - panele, kamień naturalny i wiele innych.

Państwa rodzina będzie korzystać z najlepszych cech domu z bali, takich jak długowieczność i zdrowe powietrze w pomieszczeniach. Honka Fusion™ to unikalne rozwiązanie w skali światowej.

Nowy wymiar wolności w zakresie projektowania, budowy i konserwacji domów z bali.

Konstrukcję nośną domów Honka Fusion™ stanowią bale, innymi słowy lite drewno. Jako materiał konstrukcyjny ma tysiące lat, ale Honka Fusion™ jest rozwiązaniem na miarę XXI w.

Drewno jest materiałem organicznym i łatwo zmienia swoją formę. Po wyschnięciu na przykład, kurczy się, co w przeszłości przyczyniało się do osiadania wielu domów z bali. Ponieważ innowacyjność zawsze była naszą odpowiedzią na wyzwania projektowo – budowlane, którym musieliśmy stawić czoło, wymyśliliśmy idealne rozwiązanie: nieosiadający bal, który pozwala nam tworzyć odważniejsze i bardziej zróżnicowane struktury niż kiedykolwiek wcześniej. Nieosiadający bal wykonany jest z sześciu części, które są laminowane poprzecznie.

W porównaniu do tradycyjnej technologii produkcji bali, to rozwiązanie daje architektom i projektantom możliwość projektowania nowoczesnych budynków, które są unikalne pod względem architektonicznym. Drewno może być teraz z łatwością łączone z kamieniem, stalą i szkłem, a wszystkie te materiały mogą być łączone przy użyciu lekkiej konstrukcji, wolnej od szerokich ościeżnic i osiadania. Honka Fusion™ daje nie tylko wolność w projektowaniu, ale także pozwala na swobodę budowania i konserwacji.

Korzyści wynikające z nieosiadających bali:Honka Fusion™ - dom z bali, Findrewno

  • Bardziej stabilna konstrukcja ściany niż w przypadku tradycyjnych ścian z bali
  • Szybsza budowa
  • Prostsze łączenie komponentów budowlanych
  • Szczelne konstrukcje
  • Technologia Honka Fusion™ jest opracowywana we współpracy z wiodącymi instytutami badawczymi na całym świecie od 10 lat. Zbudowano już ponad 100 domów Honka Fusion™.

Nieosiadające konstrukcje ścienne są chronionym projektem w UE, co zapobiega powstawaniu tanich podróbek o niskim standardzie. Honkarakenne Group jest pierwszym europejskim producentem drewnianych domów, który otrzymał prawo do oznaczania domów znakiem certyfikacji CE zgodnym z ETA (Europejskie Zezwolenie Techniczne) w 2004 roku. W 2009 roku, zezwolenie ETA zostało zaktualizowane i uwzględnia także rozwiązania techniczne Fusion Honka™.

Niczym nieograniczona architektura i projektowanie

Jeśli pragniesz wysokiej jakości, stylowych dodatków i zaskakujących połączeń materiałów, Honka Fusion™ jest tym, czego szukasz. Nieosiadające konstrukcje Fusion Honka™ szczególnie dobrze nadają się do nowoczesnej architektury. Swobodę projektowania najlepiej ilustruje fakt, że w niektórych częściach domu możesz mieć ściany z bali w środku, a w innych częściach na zewnątrz.

Dzięki różnym strukturom powierzchni można tworzyć wszechstronne rozwiązania wewnątrz domu Fusion Honka™. Z łatwością można łączyć drewno z innymi materiałami. Ściany wewnętrzne mogą być konstrukcji lekkiej wykończone panelami lub z masywnych bali. Doskonałe połączenie tworzą również kamień i drewno.

Drewno można wykańczać na różne sposoby: malować, glazurować, ozdabiać rytem, ciosać, barwić lub impregnować. Uwolnij swoją kreatywność. Masywne drewno jest idealnym materiałem konstrukcyjnym dla dekoratora domu: solidne ściany bez problemu udźwigną ciężkie przedmioty, takie jak półki, szafki czy dzieła sztuki, bez specjalnych podpór. Projektowanie wnętrz będzie niczym nieograniczonym procesem ponieważ solidne ściany będą wspierać prawie wszystko.

źródło i zdjęcia: Findrewno

Firma powiązana:

Findrewno

Telefon 43 823 83 07, 601 394 934, 662 070 003
www.honka.pl, www.findrewno.pl
findrewno@honka.pl, domy.modelowe@honka.pl

Findrewno