Aktualności

Płyta fundamentowa z wodnym ogrzewaniem podłogowym LEGALETT V20

06.11.2014

Legalett ma ponad 25 letnie doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu systemów ogrzewania podłogowego. Nasze systemy grzewcze są dostarczane na plac budowy gotowe do instalacji, ze wszystkimi potrzebnymi komponentami . Naszym celem jest dostarczyć do Waszych rąk – gotowe i kompletne rozwiązanie. To znaczy poza samym systemem grzewczym , wszystkie usługi które są związane z naszymi produktami.

Płyta fundamentowa z wodnym ogrzewaniem podłogowym LEGALETT V20

Płyta fundamentowa z wodnym ogrzewaniem podłogowym LEGALETT V20Wodne ogrzewanie podłogowe to kompletny system, który może być stosowany jako ogrzewanie podstawowe, jak również dodatkowe, uzupełniające. W ogrzewaniu podłogowym rolę grzejnika pełni posadzka o stosunkowo niskiej temperaturze powierzchni.

Ciepło oddawane jest do otoczenia przez promieniowanie - przy odpowiednim ułożeniu cała powierzchnia podłogi uzyska taką samą temperaturę, a ciepło rozprowadzane będzie równomiernie. Podstawą pracy wodnego ogrzewania jest cyrkulująca w obiegu woda. Obieg ten jest wykonany z różnego rodzaju rur i znajduje się w naszej podłodze.

Woda jest podgrzewana do odpowiedniej temperatury za pomocą specjalnego kotła oraz za pomocą odpowiedniej pompy przez zestaw regulacyjny wpompowywana pod ciśnieniem w obieg. Przez ten sam zestaw po zamknięciu obiegu woda wraca do ogrzewacza. Podstawą dobrego bezawaryjnego i ekonomicznego systemu ogrzewania jest prawidłowy dobór materiałów i odpowiednie wykonanie.

ZALETY

Wodne ogrzewanie podłogowe  to system ogrzewania niskotemperaturowego, przez co eksploatacyjne nakłady energetyczne są niskie. W przypadku zastosowania pompy ciepła jako źródła ciepła, ogrzewanie podłogowe jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia najniższy koszt użytkowania pompy ciepła.

Pompa ciepła eliminuje konieczność użycia drogich mieszaczy, niezbędnych w przypadku innych źródeł ciepła. Ogrzewanie podłogowe umożliwia pracę pompy ciepła na najwyższej sprawności średniorocznej, przez co koszt ogrzewania domu jest najniższy z możliwych, gwarantuje ponadto zdecydowanie większy komfort cieplny niż w przypadku tradycyjnych grzejników – ciepło rozchodzi się równomiernie, traci znaczenie odległość od grzejnika.

DORADZTWO

Skontaktuj się z nami, jeśli nie jesteś pewien jaki system grzewczy wybrać, razem zdecydujemy które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Konstruktorzy Legalett mają bardzo duże doświadczenie w projektowaniu różnych rodzajów systemów grzewczych.

OFERTA

Jedyne co potrzebujesz zrobić to przekazać nam swoje oczekiwania co do ogrzewania budynku oraz plan rozmieszczenia pomieszczeń – resztę zrobimy my! Przygotujemy projekt systemu grzewczego  i  specyfikację materiałową,  która pomoże nam wybrać najlepsze rozwiązanie pasujące do Twojego domu oraz przygotować rzetelną ofertę cenową!

PROJEKTOWANIE

Legalett przy pomocy obliczeń na zapotrzebowanie ciepła oraz specyfikacji materiałowej projektuje optymalną konstrukcję i przygotowuje całą dokumentację dotyczącą systemu grzewczego. Wszystko zgodnie z Twoimi wskazówkami i oczekiwaniami! Projektujemy systemy grzewcze dla wszystkich typów budynków: domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, przedszkoli, szkół, kościołów, hal sportowych i przemysłowych.

Przy projektowaniu konstrukcji fundamentu i stropu bierzemy pod uwagę w jaki sposób system grzewczy  wpływa na budynek.  Dzięki temu poprzez analizę minimalizujemy straty ciepła w domu dla osiągnięcia jak najlepszej ekonomii ogrzewania.

MATERIAŁY

Wszystkie materiały są przygotowywane przez nas, dzięki czemu montaż na placu budowy jest bardziej efektywny. Komponenty systemu grzewczego są łączone w jeden gotowy system i przygotowane do dostawy.

DOSTAWA NA BUDOWĘ

Legalett bierze całkowitą odpowiedzialność  za organizację dostawy i transport.  Przypilnujemy aby wszystkie materiały znalazły się na placu budowy w określonym czasie.

Systemy grzewcze Legalett używamy tylko z najlepszych możliwych komponentów. Dlatego Legalett wybrał jako partnera firmę Danfoss.

Więcej szczegółów na stronie internetowej firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: LEGALETT POLSKA

Płyta fundamentowa z wodnym ogrzewaniem podłogowym LEGALETT V20

Firma powiązana:

Legalett

Telefon 58 554 21 88
www.legalett.com.pl
info@legalett.com.pl

Legalett
Zobacz produkty: