Aktualności

ISOVER dla nowoczesnego budownictwa hybrydowego

04.11.2014

Dom hybrydowy - funkcjonalny, przestronny, energooszczędny, zasilany odnawialnymi źródłami energii. Przyczynia się do zwiększenia poczucia komfortu mieszkańców, jest przyjazny dla środowiska i pozwala znacznie zaoszczędzić na rachunkach. Pierwszy taki dom w Polsce, zrealizowany w standardzie Saint-Gobain Multi-Comfort, powstał właśnie w Gdańsku, w dzielnicy Osowa.

Dom hybrydowy w Gdańsku zbudowano w ramach współpracy Grupy Saint-Gobain, w tym marki ISOVER - renomowanego producenta izolacji - z firmą Domy Hybrydowe. Jego budowa trwała 11 miesięcy. Szacuje się, miesięczne koszty utrzymania tego nowoczesnego domu nie powinny przekroczyć 200 zł. 

Świadomy wybór komfortu

Decydując się na budowę domu i nowy styl mieszkania, wybieramy również nowy styl życia. Niższe rachunki, funkcjonalna przestrzeń, możliwość zdalnego zaprogramowania działania domu - to tylko niektóre walory takiego budownictwa. Dużą zaletą jest też zwiększone poczucie komfortu jego mieszkańców.

Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom zyskujemy więc ciszę i odpowiednią akustykę pomieszczeń, bezpieczeństwo przeciwpożarowe na najwyższym poziomie, estetykę, dobrą jakość powietrza i optymalną temperaturę niezależnie od pogody na zewnątrz. Wszystkie te szczególne rodzaje komfortów, rekomendowane przez Grupę Saint-Gobain, niedostępne dla użytkowników zwykłych budynków, zyskujemy budując dom hybrydowy w standardzie Multi-Comfort. Takie budownictwo umiejętnie wykorzystuje dotychczasowe osiągnięcia technologiczne i  najkorzystniejsze rozwiązania, które służą mieszkańcom domu i jego otoczeniu. 

Pierwszy w Polsce dym hybrydowy

Dom w Gdańsku jest modelowym przykładem multikomfortowego domu, jakie powstają z inicjatywy Grupy Saint-Gobain. Ma prosty kształt i dwuspadowy dach skośny, do tego jest bardzo przestronny, a dzięki dużym przeszkleniom również jasny i słoneczny. Dla uzyskania optymalnych korzyści do budowy domu zastosowano produkty do izolacji marki ISOVER, które nie tylko efektywnie ociepliły budynek, ale również zapewniły odpowiednią akustykę i komfort powietrza.

Ściany domu ocieplono 25 centymetrami wełny mineralnej ISOVER TF Profi, dzięki której współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych wynosi jedynie 0,1 W/(m2K), podczas gdy zgodnie z obecnymi przepisami nie powinien być wyższy niż 0,25 W/(m2K). Oznacza to, że nawet po zapowiadanym zaostrzeniu przepisów w 2021 r., współczynnik U w domu hybrydowym wciąż będzie wysoko ponad wymaganym standardem.

Szczelność dachu osiągnięto dzięki dwuwarstwowemu ociepleniu 30 cm wełną szklaną - ISOVER Super-Mata oraz ISOVER Multimax30. Zastosowano również innowacyjny system paroizolacji o zmiennym oporze dyfuzyjnym - ISOVER Vario XtraSafe, który zapewnia doskonałą szczelność zimą i oddychanie przegrody latem. Z kolei do izolacji kanałów wentylacyjnych użyto produktu ISOVER Ventilam Alu Plus.

Dom na miarę

Dom hybrydowy możemy konfigurować w zależności od naszych potrzeb. Każdy z projektów powstaje indywidualnie i jest dostosowany do oczekiwań przyszłych właścicieli domu. Dom w Gdańsku to projekt 3B, o powierzchni 214,7 m2 (część mieszkalna zajmuje 173,1 m2, reszta to pomieszczenia techniczne i garaż).

Więcej szczegółów: www.multi-comfort.pl oraz www.domyhybrydowe.pl

www.isover.pl

źródło i zdjęcia: ISOVER

Firma powiązana:

Isover Saint-Gobain Construction Products Polska

Telefon 32 339 63 00, Biuro Doradztwa Technicznego: 800 163 121
www.isover.pl
info@isover.pl

Isover Saint-Gobain Construction Products Polska