Aktualności

Firma Pentair wprowadza nową wersję oprogramowania TraceCalc Pro

30.10.2014

Oprogramowanie usprawniające projektowanie elektrycznych systemów grzejnych Raychem wprowadza firma Pentair. Nowa wersja oprogramowania TraceCalc Pro działa pod systemem Windows.

Aplikacja TraceCalc Pro posiada przyjazny interfejs użytkownika i prowadzi instalatorów oraz projektantów przez kolejne etapy doboru optymalnego rozwiązania ogrzewania dla danego projektu. Nowa wersja zapewnia użytkownikom dostęp do wszystkich najnowszych danych technicznych i nowych produktów z całego katalogu rozwiązań systemów grzewczych Pentair.

Aplikacja TraceCalc Pro, którą można pobrać bezpłatnie, umożliwia obliczenia projektowe, takie jak straty ciepła w instalacjach rurowych, obliczenia liczby obwodów, obciążeń elektrycznych i temperatur maksymalnych. Oferuje ona również automatyczny dobór właściwego przewodu grzejnego i komponentów Raychem, a także podaje zalecenia dotyczące najodpowiedniejszych systemów sterowania i monitorowania.

W nowym oprogramowaniu Pentair TraceCalc Pro uwzględniono również nowe wersje samoregulujących przewodów grzejnych Raychem XTV, HXTV oraz KTV. Wspomniane nowe przewody grzejne mogą być stosowane przy maksymalnej chwilowej temperaturze oddziaływania dochodzącej do 250°C/482°F, podczas gdy poprzednie wersje umożliwiały stosowanie w temperaturach do 215°C/420°F.

Dołączono również dane przewodów grzejnych XTV i KTV dla niższych temperatur powłoki, zgodnie z metodologią prób podaną w najnowszym wydaniu normy międzynarodowej IEEE 515. Upraszcza to znacznie proces projektowania i montażu, szczególnie w przypadku zastosowań w klasie temperaturowej T3 (200°C).

Dodano także nowe termostaty elektroniczne z powierzchniowym pomiarem temperatury.. Raychem ETS-05 zapewnia precyzyjną regulację temperatury przemysłowych przewodów grzejnych i posiada dopuszczenia do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Nowy termostat jest dostępny w dwóch wersjach: w wersji niskotemperaturowej do stosowania w temperaturach do 199°C i w wersji wysokotemperaturowej do stosowania w temperaturach do 499°C.

W aplikacji TraceCalc Pro dodano także nowe przewody grzejne z izolacją mineralną. Przewody Pyrotenax XMI-L posiadają specjalną, karbowaną budowę, która znacznie obniża temperaturę powłoki. Ponadto nazwę standardowych przewodów grzewczych w izolacji mineralnej ze stopu Alloy 825 zmieniono na XMI-A.

Najnowszą wersję oprogramowania Pentair TraceCalc Pro można już pobrać bezpośrednio z witryny firmy Pentair http://www.pentairthermal.pl/design-tools/

W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z:
Koen Verleyen (Product & Marketing Manager, Pentair Thermal Management)
Tel: 0032 (0)16 213 532 Email: koen.verleyen@pentair.com

źródło i zdjęcia: Pentair