Aktualności

Oczyszczalnie biologiczne SBR firmy GAMA PLASTIC

29.10.2014

Oczyszczalnie OP.SBR to już znane i sprawdzone systemy oczyszczania ścieków bytowo-gospodarczych lecz w nowej przemyślanej gamie urządzeń popartej nowatorskimi rozwiązaniami, które pozwalają na dostosowanie do różnorodnych warunków gruntowo-wodnych.

Oczyszczalnie biologiczne SBR firmy GAMA PLASTIC

Proponowane urządzenia posiadają wiele zalet, które mają służyć dla nas i infrastruktury indywidualnego budownictwa mieszkaniowego. Najważniejszymi zaletami są :

  •     niskie koszty zakupu urządzeń
  •     tania i bezawaryjna eksploatacja
  •     prosty montaż i obsługa

Działanie systemu polega na dopływie ścieków do osadnika wstępnego gdzie ulegają sedymentacji i skąd są cyklicznie porcjowane do komory reaktora w celu napowietrzania za pomocą dyfuzora do którego doprowadzane jest powietrze z dmuchawy membramowej. W komorze odbywa się naprzemiennie proces nitryfikacji i denitryfikacji w strefach tlenowych i beztlenowych.

Po komorze reaktora ścieki trafiają do osadnika wtórnego, gdzie mieszanina osadu czynnego osadza się na dnie stożka, skąd nagromadzony osad jest zawracany do komory reaktora a nadmiar cyklicznie do osadnika wstępnego. Ostatecznie ścieki można odprowadzić bezpośrednio do cieku wodnego.

źródło i zdjęcia: GAMA PLASTIC

Firma powiązana:

Gama Plastic

Telefon 509 684 774, 510 341 331
www.gama-plastic.pl, www.gama-plastic.pl/sklep

Gama Plastic