Aktualności

Po jednym oknie na każdy dzień roku - renowacja produktami Remmers

18.01.2011

W jednym z największych ratuszy europejskich trwa renowacja okien. Okna są restaurowane powłokami Remmers Induline przez firmę Agad z Torunia. Zastosowany system składa się z podkładu kryjącego Induline GL-250, lakieru kryjącego Induline DW-690 oraz środka Induline Mix & Go, pozwalającego na zmianę konsystencji lakieru z natryskowej na przeznaczoną do malowania pędzlem.

Ma to szczególne znaczenie przy precyzyjnym malowaniu ram okiennych i drzwiowych, które są stałymi elementami konstrukcji. Lakier DW- 690 połączony z Induline Mix & Go służy również do renowacji powierzchni okien narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Natryskowo natomiast jest nakładany wspomniany lakier DW-690. Jest to produkt wodorozcieńczalny, o właściwościach izolacyjnych, odporny na działanie promieni UV i warunki atmosferyczne. Nie żółknie i nie ulega kredowaniu. 

Jak podkreśla wykonawca, pan Robert Lewandowski z firmy Agad, lakier jest bardzo łatwy w stosowaniu i już po pierwszym nałożeniu uzyskuje się doskonałą powierzchnię. Natomiast do elementów metalowych i zawiasów okien wykorzystywane są farby akrylowe – nowość firmy Remmers Aidol Allgrund oraz Rofalin Acryl w kolorystyce RAL. Aidol Allgrund to jednoskładnikowa powłoka gruntująca na bazie akryli, wodorozcieńczalna, z zawartością substancji powstrzymujących korozję, przeznaczona do gruntowania nadającego przyczepność. Po zagruntowaniu powierzchni powłoką Aidol Allgrund na elementy metalowe wykonawca nakłada podkład z wodnej farby Rofalin Acryl. Jest to farba wysokiej jakości, zapewniająca na długie lata ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, deszczem i światłem.

W celu odświeżenia barwy i połysku odrestaurowanych powierzchni zalecany jest przez firmę Remmers zestaw do pielęgnacji okien i drzwi Aidol Pflege-Set. Regularne stosowanie zestawu pielęgnacyjnego przedłuża żywotność powierzchni oraz wydłuża okresy między renowacjami. Aidol Pflege- Set chroni przed wilgocią i pielęgnuje powierzchnie pokryte lakierami kryjącymi przed wpływem czynników atmosferycznych. Prace renowacyjne przeprowadzane z użyciem lakierów firmy Remmers przywracają oknom na toruńskim ratuszu dawną świetność, zachowują ich klimat i styl. Poza tym dają gwarancję użytkowania przez wiele lat, bez potrzeby napraw i konserwacji.

Źródło: Remmers

Więcej

Firma powiązana:

Remmers

Telefon 61 816 81 00
www.remmers.pl
budowle@remmers.pl

Remmers