Aktualności

Nowa siedziba firmy Leica Camera AG z system ogrzewania płaszczyznowego Uponor Classic

31.10.2014

Nowa siedziba główna firmy Leica Camera AG w Wetzlar to niezwykły obiekt. Dla tradycyjnej marki, jaką jest Leica, inwestycja oznacza powrót do początków istnienia firmy i pierwotnej lokalizacji. Budynek został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Gruber + Kleine-Kraneburg z Frankfurtu nad Menem. W swojej koncepcji architekci wykorzystali system stropów aktywowanych termicznie Batiso firmy Zent-Frenger oraz system ogrzewania płaszczyznowego Uponor Classic.

Nowa siedziba główna firmy Leica Camera AG w WetzlarNowa siedziba główna firmy Leica Camera AG w Wetzlar z system ogrzewania płaszczyznowego Uponor Classic

Ten nowoczesny zespół budynków, którego budowa kosztowała 60 milionów euro, został wzniesiony na powierzchni 27.000 m2. Na co dzień będzie w nim pracować 700 osób z działów produkcji, administracji działu akademickiego oraz obsługi klienta firmy Leica Camera AG. Ponadto do dyspozycji gości będą otwarte przestrzenie produkcyjne, strefa doświadczalna, Galeria Leica, sklep, studio fotograficzne, restauracja oraz kawiarnia.

Koncepcja energetyczna budynku została opracowana przez firmę HPI Himmen Ingenieurgesellschaft z Kolonii oraz wdrożona we współpracy z firmą Imtech Deutschland z Frankfurtu nad Menem. Postawione przed nimi zadanie polegało na pogodzeniu rozwiązań architektonicznych i wymogów funkcjonalnych związanych z regulacją temperatury w strefie ogólnodostępnej, w pomieszczeniach produkcyjnych typu clean room, jak również w przestrzeni biurowej.

Koncepcja energetyczna stworzona przez zespół pod kierownictwem inżyniera i project managera Jürgena Drolshagena pozwoliła na zredukowanie zużycia energii do poziomu o 46,4% niższego od normy przyjętej w niemieckim rozporządzeniu dotyczącym oszczędzania energii EnEV z 2009 roku. Budynek został również wyróżniony przez Unię Europejską certyfikatem Green Building, a także zakwalifikował się do niemieckiego certyfikatu zrównoważonego budownictwa DGNB w kategorii złotej.

Więcej na stronie internetowej - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Uponor

Firma powiązana:

Uponor

Telefon 22 266 82 00, 801 000 425
www.uponor.pl/instalacje
recepcja@uponor.com

Uponor