Aktualności

Sopro szkoli profesjonalistów: warsztaty murarskie w Poznaniu

29.10.2014

Połączenie wielu lat praktycznych doświadczeń oraz usystematyzowanej wiedzy fachowców z firm Sopro Polska, Röben i Budmar, zdobywanych na licznych budowach w Polsce i zagranicą, zaowocowało kolejnym warsztatem z cyklu "Podbudowani Jakością". Spotkanie odbyło się 8 października 2014 w siedzibie Sopro w Poznaniu. Udział w nim wzięli wykonawcy z firmy Budmar.

"Podbudowani Jakością" to cykl specjalistycznych warsztatów dla murarzy, którzy razem z Sopro Polska Sp. z o. o., międzynarodowym potentatem chemii budowlanej, firmą Röben Polska, zajmującej się ceramiką budowlaną oraz dystrybutorem materiałów budowlanych Budmar Judkowiak sp. j., chcą uzupełniać i podnosić swoje kwalifikacje z zakresu prac związanych z wykonywaniem elewacji, ogrodzeń i innych elementów architektonicznych z cegieł i płytek klinkierowych.

W profesjonalnym szkoleniu w Poznaniu uczestniczyło kilkunastu fachowców z firmy Budmar, którzy pod okiem doradców technicznych i serwisantów Sopro i Röben, zdobywali profesjonalną wiedzę i realne umiejętności zarówno z zakresu chemii budowlanej, jak i samej techniki murarskiej.

Jednodniowe szkolenie obejmowało część teoretyczną, prowadzoną przez Mieczysława Zabłockiego, kierownika regionu wielkopolskiego z firmy Röben oraz Andrzeja Króla, doradcę technicznego Sopro. W tej części spotkania uczestnicy zostali zapoznani z całą gamą zagadnień związanych z murowaniem i klejeniem materiałów klinkierowych, rodzajami wiązań, metodami murowania oraz z tematyką chemii budowlanej stosowanej w murarstwie, ze szczególnym naciskiem na prawidłowe dopasowanie rodzaju i konsystencji zaprawy murarskiej do nasiąkliwości cegły.

Część praktyczna obejmowała prezentację metod spoinowania muru oraz techniki murowania metodą jedno- i dwuetapową. Prowadzący wyjaśnili również, jak prawidłowo wykonać hydroizolację muru, aby zapobiec występowaniu nieestetycznych wykwitów wapiennych na jego powierzchni.

Część warsztatowa sprzyjała wymianie doświadczeń miedzy uczestnikami szkolenia, którzy aktywnie brali udział w pokazie, dzieląc się uwagami i wskazówkami, ułatwiającymi pracę z klinkierem, cegłami nienasiąkliwymi i ręcznie formowanymi oraz zaprawą murarską.

Spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w warsztacie. Wszyscy kursanci otrzymali dodatkowo profesjonalny zestaw upominków związanych z rzemiosłem murarskim, obejmujący kielnię, miarkę składaną i rozwijaną, ołówek murarski oraz szereg materiałów informacyjnych. Każdy z uczestników szkolenia został ponadto wprowadzony do bazy polecanych wykonawców w sieci Sopro.

źródło i zdjęcia: Sopro

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska