Aktualności

Wilo-DrainLift Con – urządzenie do odprowadzania kondensatu

22.10.2014

W sytuacji wytrącania kondensatu, gdy urządzenia grzewcze, chłodnicze bądź klimatyzacyjne usytuowane są poniżej poziomu spiętrzania, a kondensat nie może być odprowadzany z naturalnym spadkiem do kanalizacji, Wilo oferuje skro - jone na miarę potrzeb rozwiązanie – agregat Wilo-DrainLift Con. Kondensat, nazywany również skroplinami, powstaje w wyniku skraplania się pary wodnej i dodatkowo, w przypadku kotłów kondensacyjnych, wykraplania niektórych produktów spalania. Skraplanie następuje, gdy przy stałym ciśnieniu temperatura obniża się poniżej punktu rosy.

Komfort pracy, kompaktowe kształty i łatwa instalacja Wilo-DrainLift Con – urządzenie do odprowadzania kondensatu

Wilo-DrainLift Con – urządzenie do odprowadzania kondensatuSkropliny mogą mieć właściwości agresywne (niski odczyn pH). Powodować to może korozję elementów instalacji, co osłabi jej konstrukcję. Skropliny powinny być zatem odprowadzane do kanalizacji bądź wcześniej neutralizowane.

Czym jest pompa Wilo-DrainLift Con?

Przede wszystkim to bardzo proste w obsłudze i sposobie pracy automatyczne urządzenie do przetłaczania kondensatu/skroplin, które powstają przy pracy takich urządzeniach jak: kotły kondensacyjne, urządzenia klimatyzacyjne, lodówki, zamrażarki, chłodziarki, czy parowniki.

Kompaktowa budowa Przygotowany przez Wilo produkt jest gotowym do podłączenia urządzeniem do odprowadzania kondensatu ze zintegrowanym zaworem zwrotnym, kablem zasilającym z wtyczką o długości 2 metrów, jak również wężem tłocznym o długości 5 metrów. Ten niewielki agregat do przetłaczania kondensatu wyposażony jest w zbiornik o pojemności 1,2 litra i napędzany jest silnikiem o mocy 60 W.

Urządzenie wykonane jest z odpornego tworzywa, co umożliwia przetłaczanie kondensatu o pH nie mniejszym niż 2,4 przy temperaturze 50°C maksymalnie. Urządzenie jest ze zintegrowanym zaworem zwrotnym, kablem zasilającym o długości 2 metrów, jak również wężem tłocznym o długości 5 metrów.

Możliwość obrotu agregatu o 180° ułatwia montaż. Maksymalna wysokość transportu kondensatu wynosi 5,5 metra. Urządzenie wykonane jest z odpornego tworzywa pozwalającego na przetłaczanie kondensatu o pH nie mniejszym niż 2,4, o maksymalnej temperaturze 50°C. Dla szybkiego montażu w zakresie dostawy znajduje się adapter dopływu pozwalający na podłączenie węży o różnych średnicach (40/24 mm).

Standardowo, urządzenie wyposażone jest w dwa otwory wlotowe kondensatu Ø 19-30 mm. Zintegrowane systemy zapewniające sprawną eksploatację Dzięki sygnalizacji awarii jesteśmy w stanie zabezpieczyć urządzenie przez ew. przegrzaniem, w sytuacji wystąpienia nieszczelności i dopływu ilości kondensatu wykraczającej ponad retencje zbiornika oraz dopuszczalny tryb pracy urządzenia. Alarm zostaje aktywowany po całkowitym napełnieniu zbiornika.

źródło i zdjęcia: Wilo

Firma powiązana:

Wilo Polska

Telefon 22 702 61 61, 801 369 456
www.wilo.pl, www.doborpompy.pl
wilo@wilo.pl

Wilo Polska