Aktualności

Natura designu na Łódź Design Festival 2014

20.10.2014

Do niedzieli - 19 października 2014 r. w Łodzi trwało jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń związanych z designem, podczas którego łódzka marka Deante prezentuje własne podejście do projektowania użytkowego. Na stoisku "Natura designu" zwiedzający mogli zobaczyć skąd czerpie inspirację do tworzenia wzorów baterii łazienkowych i kuchennych oraz zlewozmywaków. 

Natura designu na Łódź Design Festival 2014

Ekspozycja Deante odzwierciedla związek pomiędzy przyrodą i sztuką użytkową, widoczny w projektach marki. To właśnie natura - delikatne płatki i liście, opływowe linie są inspiracją do tworzenia pięknych i zarazem funkcjonalnych sprzętów, niezbędnych w każdym domu. Bogactwo form roślinnych zostaje wykorzystane w taki sposób, aby nie stanowiło wyłącznie dekoracji ogrodowej, ale zostało zamknięte w trwałej formie.

Na stoisku Deante można zobaczyć minimalistyczne odmiany Storczyków, Azalii czy Anemonów, pozwalających odkryć naturę w innym świetle. Deante w swoich projektach bazuje na łączeniu funkcjonalności z dobrym designem. Współpracując z absolwentami ASP i młodymi projektantami dba o nowatorskie rozwiązania w zakresie wyglądu produktu, pamiętając o zachowaniu  jego cech praktycznych.

Cieszę się, że aranżacja stoiska Deante znalazła uznanie wśród zwiedzających naszą przestrzeń festiwalową. Podczas tego wyjątkowego spotkania z designem mamy okazję rozmawiać z uczestnikami i wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami. Jesteśmy ciekawi opinii, bo to ostatecznie konsument zestawia naszą wizję projektową ze swoimi oczekiwaniami – mówi Anna Kowalska, Zastępca Dyrektora Handlowego ds. Marketingu firmy.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem Brave New World. Organizatorzy pokazują nowe spojrzenie na design i szukają odpowiedzi na pytania: Czy odważne projektowanie niesie za sobą obietnicę zmiany życia na lepsze?, W jaki sposób wpływa na proces budowania "Nowego Wspaniałego Świata"?  Stoisko "Natura designu" Deante, zlokalizowane na parterze Drugiego Centrum Festiwalowego przy ul. Piotrkowskiej 250, to z kolei odpowiedź m.in. na pytanie, czy sztuka może być użytkowa.

źródło i zdjęcia: Deante

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante