Aktualności

Sterowanie roletami, żaluzjami, markizami - rozwiązania IRA

17.10.2014

Inteligentny dom z możliwością sterowania roletami, żaluzjami czy markizami zapewni komfort, zwiększy funkcjonalność w Państwa domu i dodatkowo podniesie poziom bezpieczeństwa, przy jednoczesnej oszczędności energii elektrycznej.

DOWOLNOŚĆ PROGRAMOWANIA / USTAWIEŃ

Systemy inteligentnego sterowania z możliwością dowolnego programowania (czasowego, zdarzeniowego, itp.) dostosowanego do Państwa potrzeb. Proponujemy Państwu również możliwość zdalnego sterowania instalacją, z dowolnego miejsca w jakim się państwo znajdują. System posiada funkcje symulacji obecności, która stwarza wrażenie przebywania osób w domu, w czasie gdy są Państwo np.; na wakacjach. Czy nie jest to wystarczający powód aby czuć, że dom jest bezpieczny i doskonale chroniony, nawet będąc tysiące kilometrów poza nim?

INTEGRACJA Z INNYMI SYSTEMAMI

Integracja systemu rolet, żaluzji, markiz, vertikali, itp. z systemem sterującym oświetleniem, alarmem, stacją pogodową, zadba o optymalne wykorzystanie instalacji, dając Państwu poczucie luksusu i bezpieczeństwa. Przykładowo, rano  na dźwięk budzika automatycznie odsłonią się vertikale w sypialni, rolety w kuchni i łazience, tylko w tych pomieszczeniach, które są o poranku przez Państwa używane. W pokojach dziecięcych system daje się tak zaprogramować, aby uruchomienie żaluzji nastąpiło o ustalonej porze pobudki dzieci i pozostałych domowników, niezależnie od czasu Państwa budzika. Inteligentny dom z takim systemem sterownia jest przyjazny mieszkańcom.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Zintegrowanie instalacji z zamkiem elektrycznym, przy wyjściu z mieszkania i przekręcaniu klucza, spowoduje samoczynne opuszczenie się rolet w całym domu. Tak samo w momencie powrotu, zostaną one podniesione automatycznie. Czy nie zaoszczędzi to Państwu wiele cennego czasu? Nie ma konieczności otwierania bądź zamykania każdej z rolet, gdy mają Państwo duży wielokondygnacyjny dom, możemy zapomnieć o rutynowych czynnościach, dom z systemem centralnego sterowania zrobi to za nas.  Wystarczy nacisnąć jeden klawisz.

BEZPIECZEŃSTWO I FUNKCJONALNOŚĆ

Zintegrowanie systemu sterowania roletami, żaluzjami czy markizami z systemem alarmowym dodatkowo zwiększy funkcjonalność Państwa domu i znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa. Przy uzbrajaniu alarmu jednocześnie zamkną się rolety, uniemożliwiając osobom obcym dostępu do Państwa domu. W czasie sygnału zagrożenia vertikale rozsunął się samoczynnie ułatwiając drogę ucieczki.

WYCZULONY NA POGODĘ

Zintegrowanie ze stacją pogodową i systemem oświetlenia, pozwoli na samoczynne zamykanie się rolet podczas zmierzchu czy złej pogody (np.: silnej burzy), jednocześnie powodując włączenie się oświetlenia w domu itp.

CO DAJE SYSTEM STAROWANIA ROLETAMI, ŻALUZJAMI, MARKIZAMI?

Inteligentny dom z instalacją sterującą roletami, żaluzjami, markizami da Państwu możliwość m.in.:

  • sterowania centralnego lub z dowolnego miejsca w domu,
  • sterowanie za pomocą pilota czy przycisku
  • możliwości dowolnego programowania systemu w funkcjach czasu, zdarzeń, itp.
  • integracja z innymi instalacjami w domu, jak np. oświetlenie,
  • automatyczna reakcja na zmiany poziomu natężenia słońca na zewnątrz, zamknięcie w momencie zbyt ostrego słońca lub jego braku  wieczorem
  • samoczynne zamykanie rolet czy markiz przy zbyt silnym wietrze czy deszczu
  • przekręcenie klucza w zamku powoduje zamknięcie rolet w domu
  • symulacja obecności w domu, na czas nieobecności domowników
  • po uzbrojeniu alarmu automatycznie zamkną się rolety
  • w czasie sygnału alarmu automatyczne otwarcie rolet ułatwi ewakuacje

 źródło i zdjęcia: IRA – Inteligentne Rozwiązania Automatyki Sp. z o.o.