Aktualności

Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Ceramice Paradyż

17.10.2014

10 października 2014 r. ze specjalną wizytą do Ceramiki Paradyż przybył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Ceramika Paradyż w tym roku obchodzi swoje 25-lecie i - jak podkreślił Prezydent – stanowi przykład przedsiębiorstwa, które umiejętnie wykorzystało ten czas.

Prezydent Bronisław Komorowski wraz zaproszonymi gośćmi: Przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP oraz Przedstawicielami lokalnych władz samorządowych, zwiedził zakład Ceramiki Paradyż w Tomaszowie Mazowieckim. Była to okazja do podsumowania 25 lat polskiej demokracji, jak również istnienia Ceramiki Paradyż, która powstała w sierpniu 1989 roku czyli dwa miesiące po pierwszych wolnych wyborach. 

W swoim przemówieniu Współwłaściciel i Założyciel Ceramiki Paradyż – Stanisław Tępiński –  przypomniał historię Firmy, która z rzemieślniczego przedsiębiorstwa, produkującego jedną paletę płytek dziennie, rozwinęła się do prężnie działającej spółki z pięcioma fabrykami, wyposażonymi w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Istotą działalności od początków istnienia był unikatowy design produktów w połączeniu z ich wysoką jakością, rzetelność oraz dbałość o klienta i pracownika. Dziś – po 25 latach aktywności – Ceramika Paradyż jest jednym z liderów w branży płytek ceramicznych.

Aktualnie w ofercie Firmy znajduje się ponad 3 000 pozycji, które dostępne są w ramach trzech marek produktowych (Paradyż, My Way by Paradyż Group, Kwadro Ceramika). W ubiegłym roku 36% przychodów Firmy zostało wygenerowanych przez eksport do prawie 40 krajów świata, a globalna sprzedaż przez ostatnią dekadę zwiększyła się aż dwukrotnie, osiągając rocznie ponad 700 mln złotych. Obecnie Firma buduje w Tomaszowie Mazowieckim nowoczesne Centrum Handlowo-Logistyczne, które zostanie uruchomione w drugim kwartale 2015 roku.

Podczas wizyty w Ceramice Paradyż Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, iż w ramach odzyskanej przez Polaków wolności jest coraz więcej przestrzeni dla wolnej gospodarki, mądrze zagospodarowywanej, co widać na przykładzie Ceramiki Paradyż. Docenił również wkład Firmy w budowanie sukcesu gospodarczego oraz zwrócił uwagę na zaangażowanie samorządowców, którzy stworzyli odpowiednie warunki do inwestowania i dalszego rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Prezydent – zwiedzając zakład produkcyjny „Tomaszów 2” – własnoręcznie przedrukował na płytce ceramicznej logo „25 lat wolności” i odebrał z rąk Współwłaściciela i Założyciela Firmy – Stanisława Tępińskiego – okolicznościową płytkę, na której znalazły się logotypy „25 lat wolności i 25 lat Ceramiki Paradyż”, mające podkreślić tegoroczną, wyjątkową rocznicę.

Ceramika Paradyż była dwukrotnie nominowana do prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dwóch kategoriach: „Zielona Gospodarka” (2014 rok) oraz „Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” (2012).

źródło i zdjęcia: Ceramika Paradyż

Firma powiązana:

Ceramika Paradyż

Telefon 44 736 41 00, bezpłatna infolinia 800 55 66 77
www.paradyz.com, www.myway-paradyz.com

Ceramika Paradyż