Aktualności

Effector na Wystawie Budownictwa Energooszczędnego

14.10.2014

Na Konferencji Budownictwa Energooszczędnego, połączonej z wystawą produktów pasywnych, która odbyła się 19 września 2014 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce swoje innowacyjne wyroby oferowała m.in. firma Effector. Prezentacja towarzyszyła jesiennym targom materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz „Dom i Wnętrze”.

Firma Effector podczas wystawy przedstawiała m.in. zalety specjalnego aluminiowego systemu okienno-drzwiowego, w którym po raz pierwszy na świecie jako materiału izolacyjnego użyto aerożeluEffector - wiodący producent energooszczędnej stolarki okiennej i drzwiowej przedstawił na wystawie w Kielcach kompleksową propozycję dla inwestorów zainteresowanych budownictwem pasywnym. Na podkreślenie zasługuje fakt, że prezentowane rozwiązania można stosować nie tylko w nowych inwestycjach, ale także w budynkach, które powstawały w starych technologiach budowlanych i nie zapewniały energooszczędności.

Wydatki związane z eksploatacją wieloletnich realizacji są z reguły wysokie, a komfort ich użytkowania pozostawia wiele do życzenia. Nieszczelne okna i drzwi mogą bowiem powodować stratę aż 30% ciepła podczas zimy, co znacznie zwiększa koszty ponoszone przez użytkowników w związku ogrzewaniem obiektów.

Firma Effector podczas wystawy przedstawiała m.in. zalety specjalnego aluminiowego systemu okienno-drzwiowego, w którym po raz pierwszy na świecie jako materiału izolacyjnego użyto aerożelu. Oprócz tego system wyróżnia się też wysoką wytrzymałością profili.

W Kielcach można było także poznać inny produkt firmy Effector - drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne, które idealnie nadają się na zabudowę łączącą pokoje lub ogrody zimowe z terenem zewnętrznym i są wygodnym wyjściem na balkon, taras lub do ogrodu. W pozycji otwartej, nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co jest ich dodatkowym atutem.

Firma Effector podczas wystawy poświęconej produktom pasywnym zaprezentowała rozwiązania, które pozwalają nie tylko na optymalizację klimatu we wnętrzach budynków, ale także w dużym stopniu zmniejszają koszty utrzymania obiektówWśród energooszczędnych rozwiązań firma Effector promowała także specjalną ścianę słupowo-ryglową, o wysokiej izolacyjności termicznej, która pozwala na wykonywanie ścian osłonowych lub wypełniających, dachów oraz konstrukcji przestrzennych. Producent wykorzystał w niej innowacyjne podejście do konstrukcji profili aluminiowych i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolację termiczną połączeń, dlatego fasada skutecznie zapobiega utracie energii cieplnej w budynkach.

Służy też do stosowania rozwiązań przeciwpożarowych i antywłamaniowych.
Firma Effector podczas wystawy poświęconej produktom pasywnym zaprezentowała rozwiązania, które pozwalają nie tylko na optymalizację klimatu we wnętrzach budynków, ale także w dużym stopniu zmniejszają koszty utrzymania obiektów.

źródło i zdjęcia: Effector

Firma powiązana:

EFFECTOR S.A.

Telefon 41 39 42 799, 41 39 43 792, 41 39 44 487
www.effector.com.pl
wloszczowa@effector.com.pl

EFFECTOR S.A.