Aktualności

Firma KLAFS zbudowała pierwszą pływającą saunę na rzece

10.10.2014

Termy w Bad Ems nad rzeką Ems jako pierwsze w Niemczech wzbogaciły niedawno swój krajobraz o kompleks saun. Nowym, centralnym i atrakcyjnym punktem jest pierwsza pływająca po rzece sauna. Realizacji dwóch saun podjęła się firma KLAFS, lider branży SPA&Wellness.

Firma KLAFS zbudowała pierwszą pływającą saunę na rzece

Ozdobą parku w Ems jest pierwsza w Niemczech funkcjonująca cały rok, pływająca sauna. Na pontonie leżącym przy brzegu rzeki Lahn, do którego dobudowano również przystań, sauna dopasowuje się do falujących ruchów wody i jest tym samym pierwszą pływającą rzeczną sauną. Na powierzchni blisko 250 m² saunarium oferuje niezwykły widok na Lahn i leżącą naprzeciwko wyspę Silberau.

Przez wysokie jak ściany okna rozpościera się widok na zewnątrz. Saunę stylizowano na podobieństwo jachtu a wewnętrznym lampom nadano kształt bulaju. Podobnie jak całe termy, tak i unosząca się na rzece sauna zachowuje zaokrąglone kształty, nawiązujące formą do rzecznych kamieni. Na całej powierzchni mieszczą się dwie sauny fińskie, pomieszczenie na odpoczynek, a także taras słoneczny. Dzięki przylegającemu do rzeki tarasowi, słuchający szumu rzeki Lahn turyści, są jeszcze bliżej natury.

Wszechobecny szum rzeki przypomina o potężnej sile wody

"Wellness nad rzeką": zrealizowanie tego marzenia było dla projektantów ogromnym wyzwaniem. Ekstremalnie zmieniający się poziom wody w rzece, wymagał od projektantów opracowania niezwykłego projektu: sauna powinna funkcjonować zarówno jako obiekt pływający oraz spełniać wymagania w odniesieniu do klasycznego budynku.

Również wyboru materiałów dokonano w nawiązaniu do całego kompleksu term: sauna z zewnątrz jest wykonana z modrzewia, o dobre samopoczucie w środku pomieszczenia zadbano wykładając wewnętrzne ściany panelami ze szczotkowanej olchy, pokrywając sufit drewnem abachi i dopełniając całości gresem i szklaną mozaiką. Od strony brzegu sauna jest zabudowana, odcięta, przez co saunarium znajduje się w strefie zupełnej ciszy. Towarzyszy mu jedynie łagodny szum rzeki, który zapewnia zupełny relaks na wodzie.

Widok z sauny na zewnątrz jest szczególny, niepowtarzalny, a to dlatego, że powoduje wrażenie, jakby rzeka Lahn płynęła. Gwarantuje to udany wypoczynek – cieszy się Andrea Meuer - Wiedmayer, Kierownik obiektu. Dzięki pierwszej w Nimczech saunie na wodzie, termy w Ems zyskały cenną atrakcję dla całego regionu, która dodatkowo jest jego ozdobą.

Firma KLAFS zbudowała pierwszą pływającą saunę na rzeceObraz 1.
Ozdobą parku w Ems jest pierwsza
w Niemczech funkcjonująca cały rok, pływająca sauna. Na pontonie leżącym przy brzegu rzeki Lahn, do którego dobudowano również przystań, sauna dopasowuje się do falujących ruchów wody i jest tym samym pierwszą pływającą rzeczną sauną.

Firma KLAFS zbudowała pierwszą pływającą saunę na rzeceObraz 2.
Na 250 m² saunarium oferuje niezwykły widok na rzekę Lahn i leżącą naprzeciwko wyspę Silberau. Przez wysokie jak ściany okna rozpościera się widok na zewnątrz. Saunę stylizowano
na podobieństwo jachtu a wewnętrznym lampom nadano kształt bulaju.

źródło i zdjęcia: KLAFS

Firma powiązana:

Klafs

Telefon 61 438 39 20
www.klafs.pl
info@klafs.pl

Klafs