Aktualności

5 powodów, dla których warto było przyjść na targi Dom Inteligentny 2014

10.10.2014

Targi Dom Inteligentny to jedyna impreza w Polsce poświęcona w całości inteligentnym domom. W żadnym innym miejscu nie ma takiej możliwości przyjrzenia się zarówno usługom, jak i produktom tylu firm związanych z branżą. Jeśli poszukują Państwo instalatorów lub urządzeń do domu, partnera biznesowego dla firmy, czy też po prostu nowoczesnych technologii, należało odwiedzić choć na chwilę Stadion Narodowy w pierwszy październikowy weekend. Taka możliwość powtórzy się dopiero za rok.

5 powodów, dla których warto było przyjść na targi Dom Inteligentny 2014

5 powodów, dla których warto było przyjść na targi Dom Inteligentny 2014. Można było:

1. Posłuchać i porównać brzmienie różnych marek audio oraz przetestować projektor 4K

Organizatorzy targów w jednym miejscu zebrali czołowych przedstawicieli branży AV. Ich stanowiska można było odnaleźć w lożach VIP. Odwiedzając kolejne sale, w większości przypadków, można było posłuchać muzyki bądź obejrzeć fragmenty filmów na promowanym sprzęcie. Była to możliwość bezpośredniego porównania ze sobą systemów poszczególnych marek oraz posłuchania prezentacji eksperckich.

2. Porozmawiać z integratorami

Atutem tegorocznych targów w stosunku do edycji ubiegłych, była większa ilość wystawiających się integratorów. Szczególnie skorzystali na tym inwestorzy oraz architekci.

Dla pierwszych była to szansa na znalezienie wykonawcy, skonsultowanie projektu, omówienie poszczególnych rozwiązań, np. systemowych, czy też na skonfrontowanie katalogowych opisów urządzeń proponowanych przez producentów z praktyką funkcjonowania owego sprzętu.

Z kolei dla architektów była to szansa na znalezienie zaufanego wykonawcy.

3. Dokonać przeglądu rynku (rozwiązań luksusowych oraz tych na każdą kieszeń)

Na targach zaprezentowano rozwiązania luksusowe oraz takie, na które stać większość. Istnieją rozwiązania jakościowo dobre i w rozsądnej cenie. Tegoroczne targi pozwoliły inwestorom się o tym przekonać. Inteligentny dom to tak naprawdę standard, który za parę lat będzie obowiązywać powszechnie.

4. Zobaczyć alternatywne rozwiązania, do tych już znanych

Targi była to też świetna okazja do tego, aby poznać nowe rozwiązania. Właśnie tam prezentowano rozwiązania, które znacznie poprawiają komfort użytkowania inteligentnego domu, w stosunku do możliwości wcześniej poznanych.

5. Skorzystać z profesjonalnych porad eksperckich CEDIA

CEDIA to światowe stowarzyszenie, które dba o poprawność wykonywanych przez instalatorów prac, wytycza standardy, wyposaża w instrukcje oraz organizuje szkolenia dla profesjonalistów, aby poszerzali oni swoje kompetencje. Prezentowana była lista polskich firm stowarzyszonych w tej organizacji.

źródło i zdjęcie: www.dominteligentny.info