Aktualności

Deante zakwitnie podczas Łódź Design Festival

09.10.2014

W dniach 9-19 października w Łodzi ponownie zagości najlepsze wzornictwo i najciekawsze przykłady sztuki użytkowej. W tych dniach podczas Łódź Design Festival będzie można spotkać wielu zarówno znanych, jak i początkujących twórców. Po raz kolejny na festiwalu swoje podejście do projektowania użytkowego pokaże marka Deante – producent armatury oraz wyposażenia łazienkowego i kuchennego. Jej produkty będzie można oglądać na stoisku pod nazwą "Natura designu".

Tegoroczna ekspozycja Deante będzie inspirowana naturą, przede wszystkim kwiatami. To różnorodność i piękno flory często pobudza do tworzenia zjawiskowych, a zarazem funkcjonalnych sprzętów. W ogrodzie Deante, w ciekawej aranżacji zostaną zaprezentowane takie produkty, jak baterie kuchenne i łazienkowe oraz zlewozmywaki. To propozycje skierowane do osób, które we wnętrzach swoich domów cenią nieszablonowe rozwiązania i estetykę wykończenia. Deante w swoich projektach łączy funkcjonalność i dobry design. Współpracując z absolwentami ASP i młodymi projektantami dba o nowatorskie rozwiązania w zakresie wyglądu produktu, pamiętając o zachowaniu  jego cech praktycznych.

Łódź Design Festival to największe wydarzenie związane z projektowaniem w Polsce i cieszę się, że odbywa się właśnie w Łodzi, szczególnie, że Deante jest łódzką marką – mówi Anna Kowalska, Zastępca Dyrektora Handlowego ds. Marketingu firmy. – Festiwal pokazuje wzornictwo w różnych odsłonach, od mody, architektury, poprzez wzornictwo przemysłowe do sztuki użytkowej. Nasza marka opiera się na jakości, polskości i designie. Przez to właśnie nie mogło zabraknąć nas na Festiwalu, gdyż honoruje on ciekawe projekty, które w swojej formie zamykają wysoką jakość. Dodatkowo dowodzimy, że polskie wzornictwo stoi na naprawdę wysokim poziomie – dodaje.

W tym roku Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem Brave New World. Organizatorzy chcą pokazać nowe spojrzenie na projektowanie. Zapowiadają poruszanie się pomiędzy konstruowaniem a dekonstrukcją przedmiotów – chcą nadać codzienną formę nowym ideom i koncepcjom technicznym oraz odświeżyć postać już znanej materii. W tym wszystkim „naturalne” stoisko Deante, pokazujące wpływ świata przyrody na sztukę użytkową, będzie pasowało idealnie.
Ekspozycję Deante będzie można oglądać na parterze Drugiego Centrum Festiwalowego przy ul. Piotrkowskiej 250.

źródło i zdjęcia: Deante

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante