Aktualności

Barlinek zwiększa produkcję podłóg litych

21.12.2010

Barlinek S.A od roku sprzedaje podłogi z litego drewna, produkowane przez rumuńską spółkę, należącą do Grupy Kapitałowej Barlinka. W ostatnich miesiącach spółka podjęła decyzję o zwiększeniu produkcji do 500 tysięcy m2...

- Rozpoczynając produkcję w zeszłym roku - mówi Marek Janke, Członek Zarządu Barlinek S.A. – wiedzieliśmy, że systematycznie rośnie zainteresowanie konsumentów podłogami z litego drewna.

- Szybko odpowiedzieliśmy na potrzeby klientów, wprowadzając do oferty handlowej litą deskę barlinecką. Produkt został  niebawem doceniony za wysoką  jakość wykonania nie tylko w Polsce, ale i za granicą – uważa Marek Janke.

W tym roku Barlinek S.A. sprzeda blisko 250 tys. m2  podłóg litych, wyprodukowanych  przez  Barlinek Romania S.A. Zdaniem Marka Janke w ostatnich miesiącach popyt na podłogi lite znacząco się zwiększył, co  potwierdza słuszność decyzji, dotyczącej podwojenia mocy produkcyjnych. Dostępność do surowca   certyfikowanego w Polsce i na Ukrainie oraz niższe koszty produkcji w przypadku tej drugiej lokalizacji przesądziły o lokalizacji dwóch zakładów produkcyjnych właśnie w Barlinku oraz Winnicy.

- Planujemy uruchomienie inwestycji  na początku 2011 roku. Zakładaną pełną wydajność linii osiągniemy prawdopodobnie w drugim kwartale przyszłego roku - twierdzi Marek Janke.

Nowa linia produkcyjna będzie dysponowała nowoczesnym parkiem maszynowym, skonfigurowanym w sposób umożliwiający wdrażanie nowych rozwiązań, które pojawią się w ofercie produktowej już w pierwszej połowie nowego roku. Wartość inwestycji wyniesie około 9 mln PLN. To pozwoli Barlinkowi w przyszłym roku na łączną produkcję 500 tysięcy m2 podłóg z litego drewna i ugruntowanie pozycji wśród największych europejskich producentów.

źródło: Barlinek

Więcej