Aktualności

Firma Wiśniowski wierzy w polską piłkę

07.10.2014

Firma Wiśniowski, polski lider w produkcji bram, drzwi i ogrodzeń, właśnie została oficjalnym Partnerem reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Adam Nawałka i Andrzej WiśniowskiDla drużyny narodowej to nowy i ważny Partner w drodze do sportowego sukcesu. Dla marki Wiśniowski – istotny element budowania wizerunku firmy, której od 25 lat bliski jest duch rywalizacji. Konkurować i wygrywać kolejne mecze to wspólna cecha polskich sportowców i przedsiębiorców.

Przygoda firmy Wiśniowski z piłką nożną zaczęła się dużo wcześniej, choć tylko w wymiarze regionalnym.  Od wielu lat firma jest bowiem sponsorem MKS Sandecja. Po latach kibicowania nowosądeckiej drużynie przyszedł czas na piłkę w wymiarze reprezentacyjnym. Na pierwszy wspólny sukces nie trzeba było zresztą długo czekać.

Zwycięstwo 7:0 w meczu z Gibraltarem dla reprezentacji Polski to świetny początek eliminacji do EURO 2016. Teraz pozostaje oczekiwanie na wielkie emocje i kolejne bramki w jesiennych meczach z Niemcami, Szkocją i Gruzją. Szczególny wymiar i znaczenie mieć będzie październikowy mecz z mistrzami świata – Niemcami.

Oprócz wymiaru promocyjnego tytuł oficjalnego partnera reprezentacji narodowej ma dla firmy, ze 100-procentowym polskim kapitałem, również symboliczne znaczenieLogo marki Wiśniowski, od sierpnia jest widoczne podczas wszystkich meczów reprezentacji rozgrywanych w kraju. Firma ma również prawo posługiwać się znakiem reprezentacji Polski w swoich materiałach marketingowych.

Oprócz wymiaru promocyjnego tytuł oficjalnego partnera reprezentacji narodowej ma dla firmy, ze 100-procentowym polskim kapitałem, również symboliczne znaczenie. Firma Wiśniowski, jako Partner drużyny narodowej podkreśla, iż rywalizacja gospodarcza na międzynarodowym rynku, w której uczestniczy, również jest formą reprezentowania naszego kraju.   

- Andrzej WiśniowskiDroga i zmagania polskiej reprezentacji na arenie międzynarodowej nie należą do łatwych. To oczywista cecha nie tylko sportowej rywalizacji, a znaczenie tego słowa my akurat wyjątkowo dobrze znamy i rozumiemy. Dlatego wsparcie dla polskiej drużyny jest dla nas sprawą oczywistą. Powinniśmy i chcemy być z naszymi piłkarzami nie tylko kibicując im przed telewizorami. Wierzymy w sukces naszej reprezentacyjnej drużyny i chcemy wspierać polskich piłkarzy  – mówi Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu firmy WIŚNIOWSKI.

Role sposnoringu podkreśla również Adam Nawałka, selekcjoner polskiej reprezentacji. W jego opinii odgrywa on coraz większą rolę w sporcie wpływając m.in. na poziom pracy zawodników oraz warunki treningów.  

2 października 2014 w Polonia Palace Hotel w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pt. „Reprezentujemy Polskę – kibicujemy razem. Synergia sportu i gospodarki“ z udziałem m.in. Adama Nawałki, selekcjonera reprezentacji Polski oraz Janusza Basałaja, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów w PZPN. Wzięli w niej również udział nowi  Partnerzy  reprezentacji  Andrzej Wiśniowski, właściciel firmy Wiśniowski oraz przedstawiciel Fakro. Swoją obecnością zaszczycił dziennikarzy również Czesław Lang, dyrektor kolarskiego Tour de Pologne.

Źródło i zdjęcia: WIŚNIOWSKI