Aktualności

Energooszczędne oświetlenie LED firmy Spotline

06.10.2014

Firma Spotline wykonuje projekty oświetlenia zgodnie z nowoczesnymi trendami bazującymi na energooszczędności. Cel ten osiagany jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych oprawy opartych na technologii LED SMD, Power LED oraz RGB. Dzięki szerokiej ofercie opraw ledowych istnieje mozliwość relizacjai  w pomieszczeniach jak również na zewnątrz domu wiele scen świetlnych.

Aranżacja taka istotnie zmienia charakter pomieszczenia, akcentuje elementy pożądane, wzbogaca kolorystykę wewnątrz pomieszczenia przez zastosowanie opraw RGB. Dobierając odpowiednie barwy światła można też wpłynąć na zwiększenie efektywności pracy lub stworzyć atmosferę relaksu.

Czy lampy LED są ściemnialne?

Chociaż źródła LED mogą zastąpić tradycyjne żarówki, nie wszystkie nadają się do ściemniania. Informacje o możliwości ściemniania znajdują się w opisie technicznym naszych produktów (np. taśmy LED). W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszą obsługą klienta.

Jaka jest trwałość  źródeł LED?

Trwałość źródła LED podana w informacjach technicznych jest wartością średnią, po której wartość świetlna spada o połowę wartości początkowej. Sporo również zależy od czynników zewnętrznych, w porównaniu z innymi rodzajami źródeł światła LED-y szczególnie są wrażliwe na temperaturę otoczenia podczas pracy. Mimo że LED-y same nie wytwarzają dużych temperatur, należy zwrócić uwagę, aby ciepło nie było dostarczane z innych miejsc np: lamp żarowych zamontowane w pobliżu. Należy uważać, aby temperatura otoczenia nie przekraczała 40ºC.

Dlaczego do pasków LED musi zostać podłączony kolejny transformator po osiągnięciu określonej ilości watów oraz obciążenia?

Paski LED mają ograniczoną obciążalność prądową, dlatego też po uzyskaniu określonej mocy bądź długości podanej przez producenta konieczne jest zainstalowanie nowego zasilacza.

Na co należy zwrócić uwagę podczas podłączania LED do transformatora?

Produkty typu LED operujące na prądzie stałym wymagają do pracy sterownika LED, który zapewnia ciągły poziom prądu stałego. Typowymi wartościami są: 350 mA, 700 mA a także 1200 mA. W przypadku gdy kilka źródeł światła LED jest podłączonych do jednego sterownika, należy zwrócić uwagę, czy źródła światła połączone są ze sobą szeregowo. Napięcie można doprowadzić do transformatora w momencie, gdy wszystkie przewody i oprawy są już podłączone do właściwych miejsc.

Dlaczego transformator szumi?

Szum w transformatorze wywoływany jest poprzez wibracje. Zdarza się, że normalnie niesłyszalny transformator położony na twardej (drewnianej, kamiennej) powierzchni wywołuje nieprzyjemny hałas właśnie poprzez ledwo zauważalne wibracje. Dlatego też zaleca się stosowanie wyciszenia w postaci na przykład kawałka gumy montowanego pomiędzy transformator a powierzchnię montażową.

Co jest powodem różnicy barw w produktach LED?

Podczas procesu produkcyjnego zdarzają się niewielkie różnice w kolorze światła białego emitowanego poprzez LED. Dlatego też produkty LED są posortowane za pomocą kodu BIN. W celu uzyskania jednolitej barwy podczas zakupu należy dopilnować, aby kod BIN wszystkich produktów był identyczny.

źródło i zdjęcia: Spotline

Firma powiązana:

Spotline

Telefon 22 722 49 75 (76)
www.spotline.pl
spotline@spotline.pl

Spotline