Aktualności

Kolejni wykonawcy podbudowani jakością Sopro: szkolenie murarskie we Wsoli

26.09.2014

Cykl specjalistycznych szkoleń dla murarzy „Podbudowani Jakością” to wynik wielu lat praktycznych doświadczeń i usystematyzowanej wiedzy najlepszych fachowców z firmy Sopro Polska, zdobytych na licznych budowach w Polsce i zagranicą. Kolejne już spotkanie odbyło się we Wsoli i wzięli nim udział wykonawcy z firmy Klinkier Spec.

Warsztaty "Podbudowani Jakością" skierowane są do fachowców, którzy razem z Sopro Polska Sp. z o. o., międzynarodowym potentatem chemii budowlanej, chcą uzupełniać i podnosić swoje kwalifikacje z zakresu prac związanych z wykonywaniem elewacji, ogrodzeń i innych elementów architektonicznych z cegieł i płytek klinkierowych. W poniedziałkowym spotkaniu we Wsoli wzięło udział kilkunastu wykonawców z firmy Klinkier Spec, którzy pod okiem doradców technicznych i serwisantów Sopro, zdobywali profesjonalną wiedzę i realne umiejętności zarówno z zakresu chemii budowlanej, jak i samej techniki murarskiej.

Szkolenie Sopro trwało jeden dzień i obejmowało dwie części: teoretyczną i praktyczną, podczas których uczestnicy zostali zapoznani z całą gamą zagadnień związanych z murowaniem i klejeniem materiałów klinkierowych. Najważniejsze tematy poruszane podczas szkolenia dotyczyły przede wszystkim zasad pracy z klinkierem i zapobiegania wykwitom na murze, prawidłowego wykonywania izolacji przeciwwilgociowych murów z klinkieru, murowania i fugowania metodą półsuchą, przyklejania i fugowania płytek klinkierowych na elewacji oraz impregnacji gotowej okładziny. Uczestnicy zostali także zapoznani z aktualną ofertą firmy, szczególnie z właściwościami zaprawy KMT do cegieł nienasiąkliwych i KMT plus do cegieł ręcznie formowanych.

Spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w warsztacie. Wszyscy kursanci otrzymali dodatkowo profesjonalny zestaw upominków związanych z rzemiosłem murarskim, obejmujący kielnię, metrówkę i czapkę. Każdy z uczestników szkolenia został również wprowadzony do bazy polecanych wykonawców w sieci Sopro.

źródło i zdjęcia: Sopro Polska

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska