Aktualności

Meisterstück Conoduo firmy Kaldewei w finale konkursu Dobry Wzór 2014

23.09.2014

Wolnostojąca wanna z emaliowaną obudową z serii Meisterstück firmy Kaldewei znalazła się w gronie finalistów XXI edycji konkursu Dobry Wzór organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Meisterstück to seria wanien wolnostojących wykonanych wraz z obudowami z jednego materiału – stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mmEksperci docenili w wannie Meisterstück Conoduo wyjątkowe połączenie nowoczesnej technologii oraz rzemieślniczego kunsztu. Produkt został nominowany do finału w kategorii Strefa domu.

Meisterstück to seria wanien wolnostojących wykonanych wraz z obudowami z jednego materiału – stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Należąca do tej kolekcji wanna Conoduo to prostokątny model o purystycznym charakterze. Jego forma wewnętrzna wraz z geometrycznym kształtem obudowy tworzą całościową koncepcję dopracowaną w najmniejszych detalach.

Ściany zewnętrzne obudowy są idealnie pionowe, a uformowanie wanny i obudowy z jednego materiału tworzą niezwykły efekt. Charakterystyczne detale: emaliowana pokrywa odpływu i pokrętło przelewu w kolorze wanny stanowią o  jej wyjątkowym charakterze. Meisterstück Conoduo z powodzeniem można określić mianem prawdziwego dzieła sztuki. Za projekt odpowiedzialne jest mediolańskie biuro Sottsass Associati.

Conoduo z kolekcji Meisterstück idealnie wpisuje się w stylistykę nowoczesnej przestrzeni łazienkowej, której centralnym elementem jest luksusowa, wolnostojąca wanna zintegrowana stylistycznie z resztą pomieszczenia. Aktualnie w serii Meisterstück oferowana jest wanna Conoduo w rozmiarze 170x75 cm.

Stal emaliowana jest materiałem niezwykle trwałym, o wysokiej odporności mechanicznej. Jest ona odporna na zarysowania, charakteryzuje się bezkonkurencyjną stabilnością. Jest odporna na działanie promieni uv, dzięki czemu zachowuje swój blask i nie matowieje przez wiele lat. Niewątpliwym atutem emalii jest wyjątkowa łatwość utrzymania jej w czystości i doskonała higiena. Wanny Meisterstück w standardzie posiadają powierzchnię ułatwiającą utrzymanie produktu w czystości.

Konkurs Dobry Wzór 2014Konkurs Dobry Wzór 2014
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 1200 produktów i usług, które konkurować będą w siedmiu kategoriach:  dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały. W ostatnim etapie konkursu, 23 października 2014 roku, międzynarodowe jury wyłoni laureatów i przyzna nagrody Dobry Wzór 2014 w każdej z kategorii. Finaliści zostaną zaprezentowani w Instytucie  Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7 na pokonkursowej wystawie Dobry Wzór 2014.

źródło i zdjęcia: KALDEWEI Polska

Firma powiązana:

KALDEWEI Polska Spółka z o.o.

Telefon 22 720 16 03
www.kaldewei.pl
poczta@kaldewei.pl

KALDEWEI Polska Spółka z o.o.