Aktualności

Nowa inwestycja Caparol Polska

24.09.2014

Prezes Grupy D.A.W. Ralf Murjahn oraz prezes Zarządu Caparol Polska Thomas Goetz przecięli wstęgę przed wejściem do nowego obiektu, ulokowanego w Strefie Przemysłowej w Żłobnicy.

To trzecia na terenie gminy Kleszczów budowla, w którą zainwestowali właściciele niemieckiej, rodzinnej firmy, to nowoczesne Centrum Szkoleniowe Caparol Polska sp. z o.o.

Decyzję o zainwestowaniu w gminie Kleszczów właściciele marki Caparol podjęli 10 lat temu. Najpierw w Żłobnicy stanął budynek produkcyjny. Sześć lat po jego uruchomieniu firma zaprosiła swoich partnerów i pracowników na uroczystość otwarcia wielkiego magazynu, posiadającego 7 poziomów składowania. Tegoroczny wrześniowy event to początek kolejnego etapu działalności spółki Caparol Polska.

Zwracając się do gości zebranych w głównej sali szkoleniowej nowego centrum współwłaściciel grupy D.A.W. Ralf Murjahn z dumą opowiadał o tym przedsiębiorstwie, które jest obecnie najstarszą w Europie firmą rodzinną w branży producentów farb i lakierów. Wyjaśniał też, dlaczego wraz z ojcem – współwłaścicielem D. A. W. zdecydowali się zrobić kolejny, inwestycyjny krok właśnie na terenie naszej gminy. O imponującym wzroście sprzedaży całej palety wyrobów ze znakiem pasiastego słonia mówił (po polsku!) prezes T. Goetz. Klientom Caparol Polska dziękował za lojalność.

Po osobach zarządzających firmą przyszła pora na wystąpienia zaproszonych gości. W tej części uroczystości głos zabierali kolejno: Kazimierz Hudzik – sekretarz gminy Kleszczów, Ewa Jędrzejczyk – dyrektor przedszkola w Kleszczowie, Krzysztof Gajda – członek Zarządu Powiatu Bełchatowskiego oraz przedstawiciel firmy Renowacje i Zabytki. Sekretarz gminy odczytał, a następnie przekazał na ręce prezesa T. Goetza list gratulacyjny podpisany przez wójta S. Chojnowskiego.

Życzę, by nowa, kolejna już inwestycja Spółki na terenie naszej gminy dobrze służyła promocji nowoczesnych produktów wykończeniowych, upowszechniała ich właściwe wykorzystanie i sprzyjała tworzeniu nowej, barwnej jakości w naszym otoczeniu – to fragment tego listu.

Szczególne powody do podziękowań miała dyrektor E. Jędrzejczyk. W czasie minionych wakacji pracownicy Caparolu odmalowali bezpłatnie w kleszczowskim przedszkolu dwie sale zajęć, wykorzystując do tego farby swojej firmy. Dodajmy, że takich pomocowych inicjatyw spółka ma na swoim koncie wiele. Pomagała m.in. Fundacji Gajusz dostarczając wiele materiałów, wykorzystanych przy wykańczaniu budynku stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Łodzi.

Przedstawiciel firmy Renowacje i Zabytki przekazał specjalne wyróżnienie dla spółki Caparol Polska w uznaniu za szczególne osiągnięcia w renowacji stref historycznych ze szczególnym uwzględnieniem technologii wapiennych.

Później uczestnicy uroczystości oprowadzani w grupach mogli obejrzeć wnętrza nowego centrum szkoleniowego, poznając ich przeznaczenie. Przy wyjściu składali podpis na przygotowanej dla uczczenia tego wydarzenia planszy. Ważną pamiątką będzie też drzewo – czerwonolistny buk, zasadzony między centrum szkoleniowym a gminną obwodnicą przez wspomnianych na wstępie szefów Grupy D.A.W. oraz spółki Caparol Polska.

źródło i zdjęcie: Caparol Polska