Aktualności

Sztuka projektowania z Kronopolem na Łódź Design Festival

24.09.2014

Już 10 października 2014 Kronopol zaprasza na organizowane w ramach 8. Edycji Łódź Design Festival kreatywne warsztaty projektowe "SWISSCDF i SYMFONIA urządzą Ci wnętrze", które poprowadzi znana designerka Maja Palczewska. A to tylko część atrakcji specjalnie przygotowanych na ŁDF przez żarską spółkę.

9 października rusza największa impreza projektowa w tej części Europy, czyli Łódź Design Festival. Jednym z największych tegorocznych wystawców będzie Kronopol, lider na rynku materiałów drewnopochodnych w Polsce. Spółka przygotowała dla odwiedzających łódzką imprezę szereg inspirujących projektów – warsztaty designerskie, wystawę tematyczną poświęconą urządzaniu kuchni, a także całą paletę produktową w zakresie płyt meblowych.

Największą atrakcją przygotowaną przez Kronopol będą kreatywne warsztaty projektowe "SWISSCDF i SYMFONIA urządzą Ci wnętrze".

Materiały meblowe stają się materiałem niezwykłym, czarującym, nawet magicznym, gdy potrafimy je zagospodarować w odpowiedni sposób. Projektowanie wnętrz daje takie właśnie możliwości, pozwala tworzyć bez ograniczeń, puścić wodzę wyobraźni, pobudzić nasze zmysły. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Maję Palczewską, znaną designerkę, która pokaże m.in., jak stworzyć szkic wnętrza zgodny z naszą wewnętrzną estetyką. Impulsem twórczym będą szlachetne i ekskluzywne produkty firmy Kronopol. Jest to niepowtarzalna okazja, by spróbować swoich sił w projektowaniu – zachęca Iwona Łuczak-Szymańska, Menedżer ds. Produktu i Designu w firmie Kronopol.

To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie przygotował Kronopol. Na poszukiwaczy kuchennych inspiracji czeka wystawa "Historie kuchenne". Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, od którego wymagamy nie tylko funkcjonalności i wytrzymałości zastosowanych w nim materiałów, ale także ciekawej stylistyki. W ofercie Kronopolu dostępne są płyty SWISSCDF oraz płyty z kolekcji SYMFONIA, doskonale sprawdzające się w środowisku kuchennym, gdzie niejednokrotnie jesteśmy między wodą a ogniem, gdy meble narażone są na wysokie temperatury oraz wilgoć. Wystawa będzie dostępna przez cały czas trwania Festiwalu, do 19 października 2014.

Warsztaty "SWISSCDF i SYMFONIA urządzą Ci wnętrze" odbędą się 10. października o godz. 17 w Centrum Festiwalowym 1 przy ul. Tymienieckiego 3, w budynku A na parterze. Zapisy na warsztaty pod adresem: i.szymanska@kronopol.pl.

Wystawę "Historie kuchenne" będzie można obejrzeć w Centrum Festiwalowym 1, w budynku C na parterze.

źródło i zdjęcia: Kronopol