Aktualności

Bezpieczne uszczelnianie z papą IZOLMAT TOP SP

23.09.2014

W odpowiedzi na zapotrzebowanie wykonawców i inwestorów na uszczelnianie pokryć dachowych bez konieczności stosowania palnika, należąca do Grupy ATLAS firma IZOHAN rozszerza swoją ofertę o IZOLMAT TOP SP. Nowa samoprzylepna papa wierzchniego krycia jest polecana na obiekty o restrykcyjnych warunkach użycia ognia.

Papa IZOLMAT TOP SP zalecana jest do wykonywania pokryć dachowych na powierzchniach, gdzie użycie ognia otwartego jest zdecydowanie niewskazane lub zabronione, np. w strefach zagrożenia wybuchem (na obiektach produkcyjnych jak lakiernie, stacje benzynowe itp.). Materiał może być z powodzeniem stosowany na wszystkich zagruntowanych podłożach (zarówno stabilnych betonowych, płytach ocieplających, jak i łatwopalnych drewnianych), także na tych o dużych skosach (maksymalny kąt nachylenia 20˚), gdzie montaż pap asfaltowych jest utrudniony.

- Łatwość aplikacji i szybkość zakończenia prac to  niewątpliwe zalety naszej nowej papy samoprzylepnej – tłumaczy Anna Pertkiewicz, Kierownik Działu Marketingu w firmie IZOHAN. – Co więcej brak potrzeby stosowania palnika i towarzyszących mu akcesoriów pozwala  wykluczyć związane z nimi koszty i usprawnia organizację pracy. Nowa technologia wiąże się  także ze zwiększoną estetyką powierzchni, gdyż wszystkie obróbki i zakłady można wykonywać bez konieczności przykrywania posypką śladów wynikających z procesu wytapiania asfaltu.

IZOLMAT TOP SP charakteryzuje się długą żywotnością. Skuteczną ochronę zapewnia m.in. dzięki swej grubości (jest jedną z najgrubszych pap samoprzylepnych dostępnych na rynku), wytrzymałości i zaawansowanym modyfikacjom. Jedną z nich jest wzmocnienie osnowy poliestrowej włóknem szklanym, które pozwala na uzyskanie bardzo dobrego wydłużenia i siły zrywającej w porównaniu z innymi papami samoprzylepnymi.

Papa posiada wysoki stopień modyfikacji asfaltu (osiąga giętkość do -20 °C). Natomiast brak konieczności korzystania z otwartego ognia zapobiega ewentualnemu przegrzaniu materiału,  a tym samym pofałdowaniom i utracie zdolności izolacyjnych. Szczelność zakładu nie jest zależna od konieczności uzyskania poprawnego wytopu asfaltu – wystarczy skleić pasma papy.

Parametry te sprawiają, że produkt uzyskuje 10-letnią gwarancję standardową, zaś użycie preparatów gruntujących marki IZOHAN (IZOHAN IZOBUD PENETRATOR G7 lub IZOBUD Br.) przedłuża gwarancję do 15 lat (przy stosowaniu zgodnie z wytycznymi do projektowania i wykonywania izolacji zawartymi w Systemach Izolacji IZOLMAT).

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.izohan.pl.

źródło i zdjęcia: IZOHAN

Firma powiązana:

Izohan

Telefon 58 781 45 85
www.izohan.pl
info@izohan.pl

Izohan