Aktualności

Klasa RZ w pielęgnacji wykładzin elastycznych - Uzin Polska

23.09.2014

Nowoczesne wykładziny elastyczne w niczym nie przypominają tych sprzed lat. Są trwałe, ładniejsze, zapewniają dobrą izolację termiczną i doskonale tłumią hałas. O ich popularności decyduje również w dużej mierze aspekt ekonomiczny - stanowią praktyczną i tańszą alternatywę dla drewna czy płytek ceramicznych, doskonale przy tym imitując ich wzornictwo. Jednak utrzymanie takich powierzchni w czystości z zachowaniem ich walorów użytkowych - szczególnie w obiektach użyteczności publicznej - wymaga nie tylko regularnej, ale i prawidłowej pielęgnacji.

wykadzina_elastyczna_fot_rz_uzin_polskaPodstawowym elementem zabezpieczania podłóg przed zabrudzeniem jest zainstalowanie w strefie wejściowej budynku czy lokalu systemu wycieraczek, który może wychwycić znaczną część potencjalnych zanieczyszczeń. Potrzeba jednak czegoś więcej, by intensywnie eksploatowane podłogi elastyczne długo zachowały swój reprezentatywny wygląd i, aby generująca dodatkowe koszty wymiana wykładziny konieczna była tylko sporadycznie.

Właściwa pielęgnacja - tylko ona może zagwarantować maksymalną żywotność podłogi. Wysoką jakość pokryć elastycznych przez wiele lat pomogą zachować profesjonalne środki marki RZ, a wśród nich produkty do czyszczenia i preparaty do bieżącej konserwacji i ochrony, które doskonale zdają egzamin w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Pierwszym krokiem po ułożeniu wykładziny jest jej gruntowne czyszczenie. Opracowany w tym celu preparat RZ 150 usuwa oporne zabrudzenia i przygotowuje powierzchnię PCV do pierwszej, a potem kolejnych konserwacji. Dlaczego to takie ważne? Podczas takiego zabiegu na wykładzinę nanoszona jest warstwa ochronna, która tworzy zabezpieczenie przed wnikaniem zabrudzeń głęboko w jej strukturę.

Co więcej, podłogi każdego dnia narażone są na ścieranie, wynikające z ich codziennego użytkowania, na kontakt z brudem, piaskiem, a także substancjami mogącymi spowodować poplamienie. Dostępne na rynku pokrycia podłogowe nie są w stanie w dłuższym okresie czasu wytrzymać intensywnej eksploatacji bez pogorszenia walorów estetycznych.

wykadzina_elastyczna_fot_rz_uzin_polskaTylko odpowiednie zabezpieczenie może uchronić posadzkę przed ich utratą. Owszem, arkusze wykładziny są wstępnie zabezpieczane na etapie produkcji, ale podczas montażu fabryczna warstwa ochronna zostaje naruszona. Zaraz po ułożeniu zaleca się zatem gruntowne oczyszczenie powierzchni elastycznej i nałożenie nowej powłoki zabezpieczającej.

Preparat z serii RZ „Powłoka ochronna” do wykładzin elastycznych zapewnia piękny efekt wizualny oraz utrzymanie powierzchni podłogi w optymalnym stanie przez wiele lat. Dzięki naniesieniu cienkiej warstwy konserwującej wykładzina chroniona jest przed zużywaniem się, powstawaniem widocznych śladów użytkowania (tras), zadrapań oraz agresywnymi zabrudzeniami.

źródło zdjęcia: Uzin Polska

Firma powiązana:

Uzin Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Polska Sp. z o.o.