Aktualności

Schody dębowe firmy DOMAŃSKI

18.09.2014

Dlaczego istnieje powszechna opinia mówiąca o tym, iż schody dębowe to jedne z najlepszych rozwiązań do domów i mieszkań? Otóż oczywistym faktem jest, iż najczęściej używane elementy każdych schodów to stopnie. To one powinny wytrzymać jak najwięcej i jak najdłużej by remont schodów nie był potrzebny przez długie lata.

Schody dębowe firmy DOMAŃSKI

Dlatego też zalecane jest by stopnie produkowane były z twardego drewna, które tak łatwo nie ulegnie zmianom podczas użytkowania. Takim twardym drewnem jest właśnie dąb, który ma regularną strukturę i ma świetne parametry wytrzymałościowe. Jeśli zdecydują się Państwo na kupno schodów dębowych, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przez kilkadziesiąt lat nie zaistnieje potrzeba żadnej wymiany. Jedyne co będzie trzeba regularnie robić przy takich schodach, to odpowiednio je pielęgnować, by drewno dębowe posiadało jak najdłużej swoje właściwości, czyli głównie - nie ścierało się.

Jeśli zdecydują się Państwo na etapie projektowania schodów do domu czy mieszkania na drewno dębowe, to na pewno będzie to powiązane z wyższym kosztem końcowym w porównaniu z sytuacją  wykorzystania do produkcji schodów innego drewna krajowego. Jednak jeśli zależy Państwu na wysokiej jakości i wieloletniej gwarancji to schody dębowe będą idealnym rozwiązaniem i na pewno spełnią wszelkie wymagania.

źródło i zdjęcia: DOMAŃSKI

Firma powiązana:

Domański

Telefon 34 366 55 47, 34 366 52 81, 601 412 814
www.schodydomanski.pl
biuro@domanski.com.pl

Domański