Aktualności

Nagroda TopBuilder 2011 dla systemu elastycznego ALPOL

07.12.2010

Firma ALPOL GIPS Sp. z o.o. została uhonorowana prestiżową statuetką TopBuildera podczaj III edycji tego konkursu. Nagrodą przyznawaną przez miesięcznik „Builder” tym razem został nagrodzony System elastyczny Alpol do łączenia płyt gipsowo-kartonowych bez taśmy.  Wręczenie nagród odbyło się 2 grudnia 2010 r. w pałacu Lubomirskich w Warszawie...

Statuetką wyróżniane są wysokiej jakości markowe produkty, innowacyjne rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne.  Innowacyjność i ekologia  to cechy, którymi charakteryzują się nagrodzone produkty ALPOL.

System elastyczny ALPOL, przeznaczony do łączenia płyt g-k bez taśmy składa się z gipsu szpachlowego elastycznego ALPOL AG S17 i gładzi gipsowej elastycznej finiszowej super białej ALPOL AG S24. Gips szpachlowy elastyczny AG S17 służy do ręcznego szpachlowania połączeń płyt gipsowo-kartonowych, natomiast gładź gipsowa elastyczna finiszowa super biała AG S24 służy do ręcznego wygładzania spoin płyt gipsowo-kartonowych. Wymienione produkty systemowe umożliwiają łączenie płyt g-k o różnych krawędziach: półokrągłych, półokrągłych spłaszczonych, ostro ściętych z fazą oraz ostro ściętych.

Zasadniczą cechą systemu i jego składników jest wysoka elastyczność, zapewniająca prawidłową pracę łączonych płyt g-k, bez powstawania spękań na łączeniach. Normowym wykładnikiem elastyczności systemu jest deklarowana według PN-EN 13963 wytrzymałość złącza płyt połączonych gipsem szpachlowym elastycznym i wykończonych gładzią elastyczną (tzw. obciążenie niszczące) wynosząca ≥ 200 N. Produkty systemowe (gips szpachlowy elastyczny i gładź elastyczna) są produktami ekologicznymi, opartymi na spoiwie gipsowym (brak oznaczenia Xi na opakowaniach) oraz o najwyższej euroklasie reakcji na ogień A1 według PN-EN 13501-1. Gips szpachlowy elastyczny ALPOL AG S17 dostępny jest w opakowaniach 4 i 20 kg i spełnia wymagania normy PN-EN 13963 – typ 4B. Gładź gipsowa elastyczna finiszowa super biała ALPOL AG S24 jest dostępna w opakowaniach 4 i 20 kg, spełnia wymagania norm: PN-EN 13279-1 – rodzaj B2/20/2 oraz PN-EN 13963 – typ 2B.

Zalety Systemu elastycznego ALPOL:

a) system jest elastyczny – zapewnia trwałe złączenie płyt gipsowo-kartonowych bez taśmy. Potwierdzeniem elastyczności systemu jest deklarowana według PN-EN 13963 wytrzymałość złącza płyt połączonych gipsem szpachlowym elastycznym i wykończonych gładzią elastyczną (tzw. obciążenie niszczące) wynosząca ≥ 200 N.

b) trwałość eksploatacyjna - złącza płyt wykonane w systemie elastycznym ALPOL są trwałe i nie ulegają spękaniom, co kształtuje przede wszystkim wysoka wytrzymałość gipsu szpachlowego elastycznego ALPOL AG S17 oraz duża elastyczność obu składników.

c) możliwość łączenia płyt o różnych krawędziach – co uzyskano przede wszystkim dzięki specjalnie dobranej recepturze gipsu szpachlowego jako materiału do łączenia płyt.

d) system jest niepalny – zarówno płyty gipsowo-kartonowe jak i materiały użyte do łączenia płyt są niepalne. Gładź elastyczna i gips szpachlowy ALPOL wykazują najwyższą euroklasę A1 reakcji na ogień. Nie bez znaczenia jest wyjątkowo duże bezpieczeństwo stosowania systemu w przypadku zagrożenia pożarowego, co związane jest z faktem, że spoiwem we wszystkich składnikach systemu (włącznie z płytami g-k) jest gips.

e) system jest ekologiczny – opiera się na produktach gipsowych, znanych i cenionych jako materiały ekologiczne, kształtujące korzystny mikroklimat we wnętrzach pomieszczeń i nie zawierających szkodliwych dla zdrowia dodatków. Konsekwencją tego jest brak oznaczenia Xi („drażniące”) na opakowaniach produktów w tym systemie.

f) wysoka jakość wykończenia – wykończenie złącza gładzią elastyczną ALPOL AG S24 pozwala na uzyskanie bardzo gładkiej, śnieżnobiałej powierzchni, która stanowi idealny podkład pod różnego rodzaju farby.

Opracowany system zapewnia wszelkie warunki wymagane z punktu widzenia użytkownika końcowego, tj. duża trwałość eksploatacyjna, bezpieczeństwo ogniowe, bezpieczeństwo użytkowania, korzystny mikroklimat i wysoka jakość wykończenia. Takie właściwości systemu uzyskano dzięki odpowiednio dobranym recepturom gipsu szpachlowego ALPOL i gładzi gipsowej ALPOL, których właściwości odbiegają znacząco od typowych właściwości dla gipsów szpachlowych i gładzi gipsowych.

Zastosowanie gładzi elastycznej ALPOL AG S24 nie ogranicza się jedynie do wygładzania spoin na płytach g-k. Gładź ta może być również stosowana do wykonywania śnieżnobiałych gładzi na wyprawach tynkarskich (cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych, gipsowych), płytach gipsowo-kartonowych, powierzchniach szpachlowanych gipsem szpachlowym oraz na ścianach i sufitach betonowych. Wartym podkreślenia jest fakt, że z uwagi na jej wysoką jakość oraz odpowiednio dobraną recepturę może być nakładana maszynowo – za pomocą agregatów hydrodynamicznych, co w przypadku dużych powierzchni wyraźnie przyspiesza szybkość wykonywanych prac wykończeniowych. Wprawna brygada wykona w takiej technice nawet 500 metrów kwadratowych gładzi dziennie. Powierzchnie, po aplikacji gładzi są wysokiej jakości, idealnie równe i białe, dlatego też cechuje je bardzo małe zużycie farby przy malowaniu.

System elastyczny ALPOL do łączenia płyt g-k bez taśmy jest nowoczesny i łatwy w wykonaniu. Cechuje go wysoka elastyczność oraz trwałość eksploatacyjna, bezpieczeństwo użytkowania, bezpieczeństwo ogniowe i korzystny mikroklimat. Produkty wchodzące w skład systemu są łatwe do przygotowania i aplikacji, dlatego też są dedykowane zarówno dla zwykłego majsterkowicza jak i dla profesjonalnych wykonawców tzw. suchej zabudowy wnętrz.

źródło: Alpol

Więcej

Firma powiązana:

Piotrowice II

Telefon 15 836 41 42, (DOK) 41 372 11 10-12
www.alpol.pl, www.stabill.pl, www.satyn.pl, www.huzar.com.pl
dok@piotrowice2.com.pl

Piotrowice II