Aktualności

Szczelność w ekstremalnych warunkach zapewniają produkty dekarskie firmy IZOHAN

16.09.2014

Profesjonalne przygotowanie dachu do użytkowania wymaga kompleksowego zabezpieczenia przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, zaś różnorodność materiałowa pokryć dachowych – produktów dostosowanych do indywidualnych projektów. Odpowiedzią na te potrzeby są trzy preparaty dekarskie wprowadzone właśnie do portfolio marki IZOHAN.

Wszystkie trzy produkty dekarskie: klej bitumiczny, uszczelniacz bitumiczny oraz uszczelniacz kauczukowy, przygotowano pod kątem użytkowania w zmiennych, często ekstremalnych warunkach pogodowych, jakimi charakteryzuje się klimat w Polsce. Po utwardzeniu, preparaty tworzą powłokę odporną w zakresie od -20 st.C do +80 st.C i tym samym zapewniają trwałość i szczelność powierzchni, także w przypadku gwałtownych zmian temperatur.

Uszczelniacze IZOHAN charakteryzując się ponadto wysoką elastycznością, nie pękają i nie kruszą się na skutek pracy podłoża – rozszerzania się i kurczenia. Dzięki temu nie dopuszczają do wnikania wilgoci w konstrukcję dachu, a co za tym idzie powstawania biokorozji czy rozsadzania powierzchni przez zamarzającą wodę szczególnie na łączeniu różnych materiałów.

Wśród szkodliwych czynników, oddziałujących bezpośrednio na dach, znajdują się także promienie UV. Powodują one obniżenie właściwości materiałów uszczelniających i klejących, dlatego ważną cechą nowego uszczelniacza kauczukowego IZOHAN jest także odporność na promieniowanie ultrafioletowe, a tym samym na starzenie się materiału.

Ze względu na różnorodność materiałów stosowanych w konstrukcji i wykończeniu dachu, wszystkie preparaty charakteryzują się również bardzo dobrą przyczepnością w przypadku uszczelniaczy i siłą klejenia w przypadku kleju dekarskiego. Plusem jest także łatwość aplikacji i użytkowania podczas wykonywania prac dekarskich w zmiennych warunkach pogodowych. Oba uszczelniacze można stosować nie tylko na suchych, ale i mokrych podłożach.

źródło i zdjęcie: IZOHAN

Firma powiązana:

Izohan

Telefon 58 781 45 85
www.izohan.pl
info@izohan.pl

Izohan