Aktualności

Caparol uczy zawodu malarza

12.09.2014

Zawód malarza wymaga nie tylko wiedzy, ale również sporych umiejętności. Przekonali się o tym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy wzięli udział w projekcie „Topacz Miasto Dzieci”.

Celem przedsięwzięcia jest nauczenie młodych ludzi organizacji pracy i działania w zespoleImpreza została zorganizowana w malowniczej scenerii zamku w Ślęzy. Farby i produkty malarskie niezbędne do wykonywania zawodu malarza dostarczyła firma Caparol Polska.

Uczestnicy projektu wrocławskiej fundacji to dzieci w wieku 6 – 16 lat, pochodzące z rodzin o najniższych dochodach. Celem przedsięwzięcia jest nauczenie młodych ludzi organizacji pracy i działania w zespole.

Podczas blisko 2 tygodni akcji, w kompleksie parkowo-zamkowym oraz w istniejących obiektach stworzona została infrastruktura umożliwiająca utworzenie takich miejsc jak: agencja pracy, bank, szpital, sklepy, warsztat samochodowy, zakłady usługowe, restauracje, a nawet opera.

W ramach pobytu mali mieszkańcy zarabiali  specjalne pieniądze - „Tauronki”. Dzieci uczyły się nie tylko szacunku do pracy i pieniędzy, ale również poznały tajniki zawodu malarza.

Przygotowanie podłoża do malowania, gruntowanie, malowanie ścian czy sufitów – to tylko niektóre podstawy zawodu, których nauczyły się dzieci uczestniczące w projekcie. – wyjaśnia Krystyna Czarnocka z firmy SIG – partnera akcji „Topacz Miasto Dzieci”. „Zajęcia praktyczne poprzedzane były krótkim i ciekawym wstępem teoretycznym, poznaniem akcesoriów malarskich i zasad pracy. Nauka zawodu przebiegała w atmosferze zabawy, lecz przy użyciu profesjonalnych farb Caparol.” – podsumowuje Krystyna Czarnocka.

Podczas akcji charytatywnej skorzystano z farb i materiałów Caparol – marki chętnie wybieranej przez zawodowych malarzyZawodu najlepiej uczyć się od prawdziwych profesjonalistów i na produktach najlepszej jakości. Właśnie dlatego podczas akcji charytatywnej skorzystano z farb i materiałów Caparol – marki chętnie wybieranej przez zawodowych malarzy.

Za swój wysiłek każdy młody malarz otrzymywał uczciwą zapłatę, którą mógł wedle własnego uznania wydać w „Sklepie Marzeń” lub złożyć na lokacie w specjalnym banku. Dzieci wykazywały się imponującą zaradnością w gospodarowaniu zarobionymi pieniędzmi i oszczędzaniu na wymarzone zakupy. Bez wątpienia dzięki temu wydarzeniu miały okazję w przyjemny sposób poznać wartość pieniądza.

źródło i zdjęcia: CAPAROL POLSKA