Aktualności

Aku-Płyta ISOVER - dla komfortu akustycznego budynku

09.09.2014

Duży wpływ na poczucie komfortu w domu czy biurze mają hałasy dochodzące zarówno z zewnątrz oraz z wewnątrz budynku. Dlatego tak istotnym parametrem wszystkich przegród budowlanych - ścian i stropów - jest wysoka izolacyjność akustyczna. Można ją osiągnąć dzięki odpowiednio dobranym oraz prawidłowo zamontowanym materiałom izolacyjnym. Czym kierować się przy wyborze?

Aku-Płyta ISOVER - dla komfortu akustycznego budynkuSkuteczna izolacja zapewnia komfort na wiele lat - między innymi idealną temperaturę zimą i latem, a także optymalną akustykę. Optymalną to znaczy taką, która będzie pochłaniać fale dźwiękowe z zewnątrz, jak i te, które wytwarzamy wewnątrz domu. Aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających budynków, należy sięgnąć po materiał o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku.

Dostępna w ofercie marki ISOVER Aku-Płyta osiąga ten współczynnik na poziomie 1,00 już dla grubości 75 mm. Oznacza to, że posiada zdolność do pochłaniania energii dźwiękowej fal docierających do danego pomieszczenia, a przez to - poprzez eliminację fal odbitych - redukuje hałas.

Dzięki parametrom Aku-Płyty ISOVER ściany i stropy w budynku będą chronione przed niepożądanymi dźwiękami, zarówno uderzeniowymi jak i odbitymi, co zapewni odpowiedni komfort akustyczny w pomieszczeniach.

Aku-Płyta ISOVER to materiał z wełny mineralnej szklanej. Przeznaczona jest m.in. do izolacji akustycznej ścianek działowych, obudów i okładzin ściennych, jak również izolacji termicznej ścian murowanych warstwowych, oraz ścian osłonowych o konstrukcji szkieletowej.

Produkt dostępny jest w płytach o grubości 50, 75, 100 mm i szerokości 600 mm - odpowiada to standardowemu rozstawowi oraz szerokości  profili systemów suchej zabudowy. Dodatkowo Aku-Płyta występuje w grubości 120 i 150 mm, co pozwala na jej uniwersalne zastosowanie.

Więcej informacji: www.isover.pl

źródło i zdjęcia: ISOVER

Firma powiązana:

Isover Saint-Gobain Construction Products Polska

Telefon 32 339 63 00, Biuro Doradztwa Technicznego: 800 163 121
www.isover.pl
info@isover.pl

Isover Saint-Gobain Construction Products Polska