Aktualności

Rewolucja w sterowaniu piekarnikiem

09.09.2014

Piekarniki Franke myMenu sterowany za pomocą smartfona lub tabletu, połączonego z urządzeniem przez Wifi, wyróżnia nowoczesne, eleganckie wzornictwo i perfekcyjne wykończenia.

Piekarnik nie tylko idealnie się prezentuje, nadając nowy wymiar przestrzeni kuchennej, ale również ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków i podnosi ich jakość. Bogata, stale rozbudowywana lista przepisów dostępna w formie bezpłatnej aplikacji (Franke myMenu), pozwala wybrać przepis w zależności od potrzeb oraz składników, którymi dysponujemy lub naszych ulubionych. Do dyspozycji mamy pojedyncze dania (przystawki, pierwsze, drugie, desery) lub kompletne menu złożone nawet z 4 potraw.  

Po wybraniu przepisu albo menu, na ekranie telefonu lub tabletu zobaczymy liczbę kalorii, stopień trudności oraz liczbę porcji.  Następnie aplikacja przygotuje listę potrzebnych zakupów. Aplikacja myMenu krok po kroku pokazuje użytkownikowi jak przygotować danie.  myMenu jest połączeniem profesjonalnego pieczenia z prostotą obsługi smartfona. Korzystanie z piekarnika staje się intuicyjne.

Piekarnik piecze w sposób automatyczny wysyłając na telefon informację kiedy danie będzie gotowe do podania. Aplikacja pozwala także na zdalne sterowanie urządzeniem. Jeśli wszystko mamy już przygotowane, w drodze do domu, możemy uruchomić urządzenie korzystając z telefonu, a po przyjeździe cieszyć się ciepłym posiłkiem.

Piekarnik piecze w sposób automatyczny wysyłając na telefon informację kiedy danie będzie gotowe do podania


Technologia piekarnika myMenu w skrócie:

  • Zaawansowana elektronika, wykorzystująca smartfon lub tablet podłączone do piekarnika za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.
  • Kompletne menu czy pojedynczy przepis? Korzystając z aplikacji i piekarnika myMenu użytkownik może wybrać od jednego dania do kompletnego, czterodaniowego zestawu. Możliwe jest także korzystanie ze specjalnego programu Franke Kompletne Menu do równoczesnego gotowania czterech potraw, bez ryzyka przenikania się aromatów i smaków.
  • Potrawy spełniające określone wymagania można wybierać z niemalże niekończącej się, stale aktualizowanej listy przepisów. Dania można wybierać według określonych kryteriów, np. według ulubionych składników lub tych akurat dostępnych w lodówce, czy też według rodzaju posiłku (pierwsze danie, drugie danie, przystawka, deser itd.)
  • Po wybraniu jednego przepisu lub zestawu dań, na smartfonie wyświetli się wartość kaloryczna posiłku, trudność przygotowania oraz liczba porcji. Potem aplikacja pokaże użytkownikowi listę wszystkich potrzebnych składników wraz z dokładnymi ilościami. myMenu poprowadzi użytkownika krok po kroku przez proces przygotowania potrawy, obrazując poszczególne etapy ilustracjami – tak jak podczas prawdziwego kursu gotowania.  
  • Jeżeli użytkownik chce skorzystać z funkcji Kompletne Menu, aplikacja myMenu zaproponuje zestawy, automatycznie zmodyfikuje kolejne dania, aby współgrały z tymi już wybranymi.
  • Wszystkie przepisy można dostosować pod względem liczby osób – od 1 do 10 osób (rozmiar S, M lub L), a aplikacja myMenu automatycznie zmieni ilość potrzebnych składników.
  • Unikalna funkcja listy zakupów przypomni o konieczności kupienia wszystkich składników.
  • Poza tym, zarówno piekarnik, jak i aplikacja, pokaże użytkownikowi, na którym poziomie w piekarniku należy umieścić poszczególne potrawy; ilustracje prezentują dokładną pozycję blachy w komorze piekarnika, aby zagwarantować idealne upieczenie dania – niezależnie od tego czy był to indywidualny przepis czy przepisy w ramach kompletnego zestawu (aplikacja podaje numer poziomu, na którym należy umieścić poszczególne potrawy).
  • Z chwilą otrzymania ze smartfonu sygnału do startu piekarnik automatycznie rozpocznie cykl pieczenia, według wybranych przepisów oraz liczby potraw – jak sam szef kuchni! Po zakończeniu, użytkownik otrzyma komunikat, że danie (lub każda poszczególna potrawa z zestawu) jest gotowe.
  • Aplikację można również wykorzystywać do przygotowywania potraw manualnie, pozwala użytkownikowi samodzielnie wybrać rodzaj programu oraz temperaturę i czas pieczenia.

Cena brutto: 5 999 zł
Więcej informacji o produktach i marce Franke znajduje się na: www.franke.pl

źródło i zdjęcia: FRANKE