Aktualności

FERRO odznaczone Medalem Europejskim

24.11.2010

17 listopada 2010 roku, w Salach Redutowych Teatru Wielkiego - Opery Narodowej odbył się uroczysty finał XXI edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów i Usług. Firma FERRO już po raz trzeci znalazła się w gronie laureatów tego przedsięwzięcia, odbierając zaszczytne wyróżnienie przyznane serii baterii VerdeLine...

 

Zgodnie z ideą Medalu, wyróżnione zostały produkty, których jakość odpowiada standardom europejskim. Baterie FERRO oznaczone logo VerdeLine, wyposażone w najnowsze urządzenia oszczędzające wodę i energię charakteryzują się wysoką wydajnością, oszczędnością zużycia wody na poziomie 52%, relatywnie niską ceną w stosunku do jakości i dobrym wzornictwem.

Jarosław Oleksiak, wiceprezes BCC, gratulując laureatom przypomniał, że idea wyróżnienia narodziła się w 2000 roku, kiedy Jacek Saryusz-Wolski - szef UKIE i Marek Goliszewski - prezes BCC postanowili połączyć idee integracji europejskiej i przedsiębiorczości. Dziś Medal Europejski na stałe wpisał się w gospodarczy krajobraz Polski i UE. Dotychczasowi laureaci potwierdzają, że nagroda pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej, jest rozpoznawana na rynkach Unii, pomaga w nawiązaniu współpracy z firmami zagranicznymi.

Z kolei prezes BCC Marek Goliszewski zwrócił uwagę laureatów na wielorakie znaczenie Medalu Europejskiego:

- Sygnalizuje on, że wasze wyroby są tymi, które zdobywają rynki: polski, europejskie i międzynarodowe. Mówi o jakości firmy, mądrości planowania, trafności systemu zarządzania, motywowania, czyli o tym wszystkim co składa się po prostu na dobrą robotę. Potwierdza, że jesteście liderami, przywódcami - solidni, zaradni, myślicie nie tylko o sobie.

Podczas gali wyróżniono także Honorowym Medalem Europejskim osoby spoza środowiska przedsiębiorców. Laureatami, którzy promują idee europejskie w Polsce oraz w rzetelny i kompetentny sposób mówią o konsekwencjach przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, o dobrych i słabszych stronach integracji zostali: Emilian Kamiński, dyrektor teatru Kamienica, Generał Leon Komornicki, członek założyciel Rady Organizatorów i ekspert Komisji Komitetu Monitorującego BCC i Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Dziennika Gazety Prawnej".

źródło: FERRO

Więcej