Aktualności

Szambo ekologiczne EKO-BIO

01.09.2014

Szambo ekologiczne, to nic innego jak najbardziej klasyczne, znane na rynku od lat i niezwykle skuteczne rozwiązanie, składające się z osadnika gnilnego, za którym montowany jest układ drenażu rozsączającego. W działaniu jest bardzo podobne do urządzeń EKO-BIO, z tym że proces beztlenowego i tlenowego oczyszczania ścieków nie odbywa się w jednym zbiorniku, a w wydzielonych sekcjach.

Oczyszczanie beztlenowe zachodzi w osadniku gnilnym, skąd ścieki przechodzą poprzez specjalny filtr, do drenażu rozsączającym, w którym odbywa się proces oczyszczania tlenowego. Wszystko dzieje się to  w sposób całkowicie ekologiczny, naturalny i przyjazny dla środowiska. Tak oczyszczony ściek przesącza się do naturalnych wód gruntowych, nie stanowiąc już zagrożenia dla ich czystości.

Efekt oczyszczania w pełni spełnia przepisy prawa ( Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub ziemi... Dz.U. z 2006 nr 137 poz.984 ).

Oczyszczalnie ekologiczne oparte o osadniki gnilne EKO są bezobsługowe, nie wymagają prądu, a jedyne o czym musi pamiętać użytkownik, to wybranie osadu z osadnika (raz na dwa lata), wyczyszczenie filtra (najlepiej wówczas, gdy  oprózniany jest sam osadnik) i uzupełnienie bakteri (średnio raz na 14 dni) poprzez wrzucenie tabletki do muszli klozetowej i spłukanie wodą.

Poniższy rysunek pokazuje schematycznie budowę i zasadę działania szamba ekologicznego w połączeniu z drenażem. Niebieskie strzałki pokazują kierunek przemieszczania się oczyszczanej wody w zbiorniku, a następnie poprzez pole rozsączające tzw. "drenaż".

Więcej szczegółów na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: EKO-BIO

Firma powiązana:

Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.

Telefon 42 213 27 66, tel. kom. 506 226 116, 510 209 465
www.oczyszczalnia.net
kontakt@oczyszczalnia.net

Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.