Aktualności

Systemy ociepleń Alpol – 5-cio letnia gwarancja jakości

23.11.2010

Na podstawie prowadzonej od wielu lat analizy i oceny podstawowych przyczyn problemów z systemami ociepleń, Dział Doradztwa Technicznego i Zastosowań Alpol doszedł do wniosku, że podstawowym zadaniem producenta, który chce dać inwestorowi realną gwarancję, jest nie tylko dostarczenie najwyższej jakości materiałów, ale także zapewnienie, w sposób najlepszy z możliwych, prawidłowości montażu...

Żaden komplet, nawet najlepszej jakości produktów systemowych dostarczonych na budowę, nie jest jeszcze systemem. Staje się nim dopiero po prawidłowym zamontowaniu. W przypadku rażących błędów w montażu na ścianie, nawet najlepszej jakości materiały nie zapewnią oczekiwanego przez inwestora efektu końcowego. Po kilku latach błędy te mogą stać się przyczyną istotnych i kosztownych w naprawie uszkodzeń, wpływających na wygląd, właściwości i bezpieczeństwo użytkowania. 

W wyniku przeprowadzonych analiz, Alpol wdrożył w 2008 roku kompleksowy program certyfikacji firm wykonawczych i pięcioletniej gwarancji producenta na systemy ociepleń. Podstawowym celem programu było dążenie do tego, aby inwestor stosujący systemowe rozwiązania Alpol i korzystający z usług certyfikowanego wykonawcy, mógł mieć pewność, że producent systemu zrobił wszystko, aby zapewnić najwyższą jakość produktu nie tylko jako materiału w opakowaniu ale także jako rozwiązania zastosowanego na ścianie. Równocześnie wdrożono harmonogram szkoleń i certyfikacji, którym objęta została duża grupa wykonawców systemów ociepleń.

Drugim czynnikiem, który umożliwił firmie Alpol Gips Sp. z o.o. wprowadzenie gwarancji producenta na system ociepleń jest fakt, że wszystkie materiały wchodzące w skład systemu, objęte są rygorystycznym zakładowym systemem kontroli jakości, certyfikowanym przez uznane jednostki zewnętrzne. Niezwykle istotne jest także to, że w procesie produkcji, wszystkie tynki mokre i farby elewacyjne uodparniane są na korozję biologiczną, czyli zarażenie elewacji pleśniami, grzybami i algami. 

Uodpornienie to realizowane jest za pomocą odpowiednio dobranych środków zwanych fachowo biocydami. Stosowane są zarówno biocydy typu „in-can” odpowiedzialne za zabezpieczenie produktu w trakcie składowania w opakowaniu, jak i specjalne biocydy powłokowe o spowolnionym uwalnianiu, dające efekt wieloletniego zabezpieczenia gotowego produktu na elewacji. Brak właściwych zabezpieczeń tego typu, stał się przyczyną wielu  problemów z elewacjami ocieplonymi materiałami różnych producentów, w okresie kilkunastu ostatnich lat. W przeciwieństwie do rozwiązań stosowanych przez wiele firm konkurencyjnych, na pełne uodpornienie biologiczne tynków i farb Alpol nie obowiązuje dodatkowa opłata.

Gwarancją pięcioletnią objęte są obecnie następujące materiały:

  • kleje do ociepleń Alpol AK 530, AK 531, AK 532, AK 533, AK 534
  • grunty podtynkowe Alpol AG 701, AG 705, AG 706
  • tynki mineralne Alpol AT 320-322, AT 325-327, AT 330-332, AT 336, AT 338
  • tynki akrylowe Alpol AT 350-358
  • tynki silikatowo-silikonowe Alpol AT 370-358
  • siatka podtynkowa Alpol 145
  • materiały pomocnicze do systemów ociepleń z asortymentu Alpol (listwy i łączniki mechaniczne) wchodzące w skład kompletnych systemów:

źródło:Alpol

Więcej

 

Firma powiązana:

Piotrowice II

Telefon 15 836 41 42, (DOK) 41 372 11 10-12
www.alpol.pl, www.stabill.pl, www.satyn.pl, www.huzar.com.pl
dok@piotrowice2.com.pl

Piotrowice II