Aktualności

Dekorujemy wnętrza kamieniem naturalnym

29.08.2014

Przy ogromie i różnorodności dostępnych na rynku propozycji dekoracji ściennych nietrudno jest uzyskać olśniewający efekt. Sztuka polega jednak na tym, by oryginalne aranżacje nie przytłaczały jednocześnie obfitością użytych form i kolorów. Podpowiadamy, jak umiejętnie wykorzystać kamień dekoracyjny, aby ściany były przyciągającym uwagę elementem wystroju wnętrza.

Relief_Kamień dekoracyjny_Jura_2_fot. Bruk-Bet.jpgZbyt masywne meble, kolor ścian tak intensywny, że aż męczy wzrok lub nadmiar zróżnicowanych stylistycznie elementów dekoracyjnych – to częste grzechy właścicieli domów i mieszkań. W pogoni za unikalnymi rozwiązaniami łatwo popadamy w przesadę, uzyskując zupełnie odwrotny do zamierzonego efekt. W aranżacji wnętrz stawiajmy zatem na rozsądek, umiar i konsekwencję w doborze materiałów i barw.

Wyrazista faktura

Relief_Kamień dekoracyjny_Artis_fot. Bruk-Bet.jpgŚciany, choć płaskie i nieciekawe, są wdzięcznym polem do popisu dla architektów wnętrz. Dzięki odpowiedniemu doborowi barw i faktur płaska  ściana będzie robiła wrażenie przestrzennej, co znacząco wpłynie na postrzeganie całego pomieszczenia. 

Wyrazistą fakturę można uzyskać stosując nowoczesne modele tapet, mało popularne jeszcze okładziny skórzane lub naturalny kamień dekoracyjny. Chropowata i lekko ascetyczna powierzchnia tego ostatniego świetnie sprawdzi się w otoczeniu gładkich i połyskujących materiałów, takich jak szkło czy stal nierdzewna – obie powierzchnie zyskają wtedy na sile – podpowiada Ewelina Wielgus, projektant firmy Bruk-Bet.

Gra kolorów

Relief_Kamień dekoracyjny_Artis_2_fot. Bruk-Bet.jpg .jpgNaturalne pochodzenie oraz kolorystyka kamieni dekoracyjnych Relief sprawiają, że wykorzystanie ich w aranżacji ociepli nawet chłodne, stylowe wnętrze. Przykuwające uwagę efekty osiągniemy zestawiając obok siebie kontrastowe połączenia jasnej fakturowanej ściany z gładkimi płaszczyznami podłóg w ciemniejszych odcieniach, luster lub okien. Na takim tle interesująco będą się także prezentowały fotele, kanapy lub donice zarówno w soczystych barwach, jak i w zbliżonej tonacji jednak o zgoła odmiennej fakturze.

Wielkość ma znaczenie

W aranżacji wnętrz zarówno faktura, jak i kolor, nie powinny być wykorzystywane w nadmiarze. Często do uzyskania wyjątkowej kompozycji wystarczy niewielki, czytelny akcent użyty jedynie na fragmencie ściany – wokół kominka, nad blatem kuchennym lub jako tło dla oryginalnego pod względem designu elementu w postaci lampy lub szezlonga. Na szczególną uwagę zasługuje jednak kamień dekoracyjny Listello z kolekcji firmy Bruk-Bet.

Jego modernistyczne, uproszczone formy oraz stonowana, melanżowa kolorystyka sprawiają, że może być z powodzeniem wykorzystany nie tylko na części murów, ale i całej powierzchni ściany – argumentuje ekspert firmy.

Nie bójmy się fakturowanych materiałów dekoracyjnych, gdyż ich potencjał aranżacyjny jest ogromny. Odpowiednio dobrane płaszczyzny oraz oryginalne oświetlenie sprawią, że ściany nie tylko salonu, ale i kuchni czy nawet łazienki zyskają urokliwy i lekko dynamiczny charakter.

źródło i zdjęcia: Bruk Bet

Firma powiązana:

BRUK-BET

Telefon 801 209 047
www.bruk-bet.pl
biuro@bruk-bet.pl

BRUK-BET