Aktualności

Międzynarodowy Turniej Tańca CIN&CIN Polish Cup 2010 na desce barlineckiej

22.11.2010

Kilkaset par tanecznych z całego świata  testowało wytrzymałość deski barlineckiej podczas Międzynarodowego Turnieju Tańca CIN&CIN Polish Cup 2010 -  największego i najważniejszego wydarzenia tanecznego w tej części Europy. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 13 i 14 listopada br. w luksusowym hotelu Hilton w Warszawie...

Rywalizacja najlepszych zawodników z całego świata, widowiskowe kreacje, efektowne popisy taneczne, oceniane przez międzynarodowy skład sędziowski -  wszystko to sprawiło, że tegoroczną edycję z pewnością zaliczyć można w poczet wyjątkowo udanych imprez.

Turniej co roku przyciąga rzesze gwiazd showbiznesu, ludzi sztuki, kultury, biznesu czy polityki oraz wielu miłośników tańca. Tegoroczny konkurs był niepowtarzalną okazją, by na własne oczy przekonać się o umiejętnościach najlepszych par tanecznych. CIN&CIN Polish Cup 2010 poprowadziła Edyta Herbuś - znana tancerka i aktorka, w towarzystwie Wojciecha Medyńskieg i Tomasza Kammela.

Popularny tancerz, aktor i piosenkarz Stefano Terrazzino wystąpił w roli Dyrektora Artystycznego turnieju. Rywalizacji par tanecznych towarzyszył atrakcyjny program: Stefano Terrazzino zatańczył w parach z Katarzyną Glinką i Pauliną Biernat. Występowały gwiazdy piosenki: Justyna Steczkowska, oraz Piotr Kupicha z zespołu Feel. Na scenie wykonanej z dębowej deski barlineckiej  pojawiły się także akrobatki Gosia i Magda Staszewskie, znane z programu ,,Mam Talent”. Barlinecka podłoga podczas całego turnieju spisywała się znakomicie, będąc najważniejszym elementem dekoracji
i scenografii.

Dębowa deska barlinecka z serii Professional wydaje się być stworzona do wykorzystywania w  tego typu wydarzeniach – mówi Dorota Karbowska, Marketing Manager Barlinek S.A. To bardzo wytrzymała i trwała podłoga wykończona lakierem o podwyższonej odporności, przygotowana z  myślą o wnętrzach charakteryzujących się zwiększonym natężeniem ruchu – podkreśla.

CIN&CIN Polish Cup to największe międzynarodowe wydarzenie taneczne w Polsce. W takt muzyki, na parkiecie wirowało kilkaset par z całego świata. W tych dniach królowały rytmy klasyczne i  latynoamerykańskie. W programie imprezy znalazły się m.in. turnieje par dorosłych i seniorów: IDSF Latin, Open Latin, IDSF Standard oraz IDSF Open Standard. W rywalizacji konkursowej udział wzięli reprezentanci m.in.: Rosji, Włoch, Danii, Austrii, Armenii, Hiszpanii, Niemiec, Izraela, Hong Kongu, Australii, Szwecji. W najważniejszych kategoriach zwyciężyli: Alina Imrekova i Valentin Voronov z Rosji, którzy byli najlepsi w tańcach latynoamerykańskich. W standardzie triumfowali: Tania Kehlet i Emanuel Valeri, reprezentujący Danię.

Kompleksową organizacją turnieju oraz programu artystycznego zajęła się Agencja Showdance Events, a nad częścią taneczną konkursu sprawowała nadzór Szkoła Tańca  Contra. Patronat honorowy nad turniejem objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Firma Barlinek S.A. była jednym ze sponsorów turnieju.

źródło: Barlinek S.A.

Więcej