Aktualności

Systemy kominowe - wkłady kominowe

27.08.2014

System segmentowy wkładów kominowych. Wkład kominowy wykonywany jest ze specjalnej stabilizowanej molibdenem i tytanem stali szlachetnej o symbolu DIN 1.4404 odpornej na korozję i niepodatnej na działanie kwaśnego, agresywnego kondensatu wykraplającego się na jego ścianach. Grubość blachy uzależniona jest od średnicy komina i wynosi od 0,5 do 1,0 mm.

Szlachetna stal kwasoodporna i żaroodporna

W przypadku urządzeń grzewczych opalanych paliwem stałym wkłady wykonywane są ze stali żaroodpornej o symbolu DIN 1.4828, grubość 0,8mm. Wszystkie elementy są przeznaczone do stosowania jako wkład do ceramicznych kanałów odprowadzających spaliny z urządzeń grzewczych opalanych olejem opałowym, gazem lub paliwem stałym.

Średnice wewnętrzne produkowanych przez nas wkładów kominowych wynoszą od 110 do 600 mm. Wszystkie rury łączone są wzdłużnie metodą spawania plazmowego "do czoła" z obustronną ochroną gazową spawu. Poszczególne elementy posiadają cylindryczne nawalcowane końcówki, które poprzez odpowiednie dopasowanie średnic umożliwiają ich kielichowe połączenie. Wykonane obustronne żłobki gwarantują stabilność i stanowią element składowy połączenia.

Zalety:

  •     Swobodne kształtowanie wkładu kominowego i dostosowanie do każdego istniejącego komina ceramicznego przy ograniczonym zakresie robót rozbiórkowych.
  •     Ograniczenie osadzania się sadzy dzięki gładkiej powierzchni.
  •     Mała bezwładność cieplna dzięki czemu w bardzo krótkim czasie temperatura ścianek wewnętrznych jest wyższa od temperatury skraplania pary wodnej zawartej w spalinach.
  •     Wysoka odporność na korozję.
  •     Szczelność połączeń.
  •     Prosty i szybki montaż.
  •     Natychmiastowa gotowość do pracy.

źródło i zdjęcie: LUMO

Firma powiązana:

Lumo

Telefon 618 136 525, 618 132 891
www.lumo.com.pl
lumo@lumo.com.pl

Lumo