Aktualności

Villeroy&Boch wśród laureatów Red Dot Award 2014

21.08.2014

Podczas corocznej inauguracji Red Dot Award nagradzane są najbardziej innowacyjne i designerskie produkty. Poznajemy kolejnych zdobywców tegorocznej edycji nagrody red dot. Wśród laureatów znalazł się brodzik, umywalka oraz akcesoria łazienkowe dwóch niemieckich producentów.

Red Dot Award to światowy znak jakości przyznawany jest corocznie w ramach Red Dot Design Award w Centrum Wzornictwa Nadrenii Północnej - Westfalii w Essen. Niezależne jury złożone z uznanych specjalistów w dziedzinie designu oceniało wszystkie prace konkursowe, skategoryzowane w 23 grupach produktowych, według takich kryteriów, jak: stopień innowacyjności, funkcjonalność, ergonomia, trwałość, ekologiczność i jakość.

W 2014 r. Jury oceniło łącznie 4.815 produktów od 1816 producentów z 53 krajów i nagrodziło te najlepsze. Wśród nich znalazły się produkty Villeroy & Boch, które zostały nagrodzone Red Dot Award 2014 w kategorii product design.

O sukcesie nagrodzonej kolekcji brodzików Architectura Metal Rim Villeroy & Boch przeważyły doskonałe parametry wytrzymałości - do 1000 kg obciążenia oraz funkcjonalne detale: odbiór wody na poziomie 51 l wody na minutę i osłona odpływu, która leży w jednej płaszczyźnie z akrylową powierzchnią.

Zwycięzców product design 2014 można było zobaczyć 7 lipca 2014 r. w teatrze Aalto w Essen. Wszyskie nagrodzone produkty zostały zaprezentowane podczas 4-tygodniowej wystawy w muzeum Red Dot Project.

źródło i zdjęcie: Red Dot Award

Firma powiązana:

Villeroy and Boch

Telefon 22 645 17 10
www.villeroy-boch.com
biuro@villeroy-boch.com

Villeroy and Boch