Aktualności

Czym jest System Jednego Klucza?

21.08.2014

System Jednego Klucza umożliwia otwieranie wszystkich drzwi w mieszkaniu, domu lub budynku za pomocą jednego klucza. Właściciel systemu decyduje komu nadać dostęp do określonego pomieszczenia.

Miejsce zastosowania

Systemy Jednego Klucza są najczęściej stosowane w biurach, budynkach użyteczności publicznej, budynkach mieszkalnych oraz w domach. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania można pozbyć się całego pęku kluczy, który zazwyczaj jest potrzebny do otwierania różnych drzwi i zastąpić go jednym kluczem. Warunkiem zainstalowania systemu są drzwi otwierane zamkiem współpracującym z wkładką bębenkową, gdyż to właśnie wkładki bębenkowe są wykonywane w systemie.

Rodzaje wkładek w systemie

W zależności od wymaganego poziomu zabezpieczenia drzwi można zastosować wkładki różniące się klasą zabezpieczenia (antywłamaniowością). Wkładki w systemie mogą również różnić się długością, gdyż długość wkładki dobiera się w zależności od grubości drzwi. Dostępne są wkładki dwustronne, jednostronne oraz z gałką. Częścią systemu mogą być też kłódki. Do systemu można dodawać kolejne wkładki oraz można go modyfikować. W przypadku zgubienia klucza przez użytkownika można dokonać rekombinacji kodu wkładek. Nie ma wtedy konieczności wymiany wkładek na nowe. 

System Jednego Klucza CSR

CSR jest Systemem Jednego Klucza opartym na wkładkach z kluczem poziomym. Wkładki spełniają wymagania w zakresie bezpieczeństwa i elastyczności, jakie dają systemy wkładek. Unikalny klucz może otworzyć wszystkie wkładki, od drzwi wejściowych po bramy, od drzwi garażowych po skrzynkę pocztową, zapewniając tym samym pełną swobodę i bezpieczeństwo.

Wkładki zabezpieczone przed bumpingiem

Wkładki w systemie CSR zostały wyposażone w najbardziej zaawansowane zabezpieczenia: są odporne na próby otwarcia metodą bumpingu, próby rozwiercenia oraz są zabezpieczone przed wyłamaniem.

Klucz chroniony patentem

Klucz ma długą szyjkę, która umożliwia stosowanie szyldów ochronnych, które mogą dodatkowo zabezpieczać wkładkę. Profil klucza wkładki CSR jest chroniony patentem i zabezpieczony przed nieuprawnionym kopiowaniem. Znak CSR jest ukryty w przekroju profilu klucza. W celu zagwarantowania najwyższej ochrony, klucze mogą być kopiowane tylko przez ISEO, po okazaniu karty właściciela.

źródło i zdjęcie: NOVET

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet