Aktualności

Mycie w dolomicie

14.08.2014

Ciepły, idealnie gładki, lekki, naturalny - to cechy konglomeratu dolomitowego, z którego  wykonywana jest większość umywalek Antado. W czym tkwi tajemnica i nieodparty urok tego materiału?

Głęboka umywalka do szafki CherryW łazience może nie być płytek ceramicznych, mebli, a nawet akcesoriów. Ale umywalka musi być. To element, który jest niezbędny do tego, by łazienka była funkcjonalna i spełniała przypisaną sobie higieniczną rolę. Wśród wszystkich czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru umywalki (wielkość, kształt, forma, kolor itp.) warto rozważyć też materiał. Na rynku do wyboru mamy umywalki tradycyjne, wykonane z ceramiki, ale również umywalki z innych materiałów, na przykład kamienia, szkła, konglomeratu czy drewna.

Klasyczna umywalka do mebli VarieteFirma Antado, producent mebli łazienkowych, proponuje swoim klientom głównie umywalki wykonane z konglomeratu dolomitowego, czyli zmielonego kamienia dolomitowego połączonego i utwardzonego żywicą, a następnie wypolerowanego. Tak przygotowany konglomerat dolomitowy jest lekki i bardzo trwały, wyjątkowo odporny na uderzenia i mechaniczne zniszczenie.

Matowa umywalka do mebli SycyliaJest też idealnie gładki na całej powierzchni, w przeciwieństwie do ceramiki, która potrafi delikatnie „falować”. Zaletą konglomeratu jest także odporność na wysoką temperaturę, działanie kwasów i innych substancji chemicznych z wyjątkiem zasad, które w długotrwałym kontakcie mogą go odbarwiać. Należy więc uważać, by nie zostawiać na umywalce np. odkręconej pasty do zębów.

Profilowana umywalka do mebli CantareUmywalki z konglomeratu oferujemy do naszych mebli od wielu lat. Mają tę zaletę, że są lekkie, idealnie gładkie i wytrzymałe - mówi Sylwia Menape-Moskal, kierownik działu handlowego w firmie Antado.

Umywalka-box do serii CantareW ofercie konglomeratowych umywalek meblowych Antado można znaleźć szeroki asortyment kształtów. Są tu modele w formie głębokiego kubika, klasyczne umywalki z wygodnym, szerokim rantem, płytkie umywalki z obszernym blatem, jak również umywalki z oryginalnie wyprofilowaną misą, jak na przykład dedykowana do kolekcji Cantare.

Interesującą propozycją konglomeratowej umywalki jest również model Smart, który funkcję umywalki sprytnie łączy z rolą podajnika na chusteczki higieniczne oraz wieszaka na ręczniki.

W kwestii wykończenia umywalek dolomitowych, w ofercie Antado znajdziemy modele błyszczące oraz matowe. Wybór jest duży i tak naprawdę zależy od potrzeb oraz upodobań użytkownika. Może, gdy będziemy zmieniać umywalkę, warto też zmienić przyzwyczajenia i wybrać konglomerat?

Zapraszamy na odświeżoną stronę internetową www.antado.com.pl

źródło i zdjęcia: Antado

Firma powiązana:

Antado Sp. z o.o.

Telefon 58 682 89 45
www.antado.com.pl
antado@antado.pl

Antado Sp. z o.o.