Aktualności

Inspirujące wizualizacje na www.roben.pl

10.11.2010

Internet stał się główną płaszczyzną wymiany informacji także w dziedzinie budownictwa. Podążając za duchem czasu, firma Röben udostępniła na swojej stronie internetowej interaktywne narzędzie doboru kolorów wykończenia wnętrz. Wybór rodzajów i kolorów materiałów budowlanych jest skomplikowanym procesem, ponieważ muszą one nie tylko odpowiadać inwestorom pod względem estetycznym, ale także m.in. harmonijnie komponować się z innymi płaszczyznami...

Wprawdzie każdy wariant produktu można dziś obejrzeć na stronach internetowych producentów, nie zawsze jednak małe obrazki cegieł czy dachówek dają trafne wyobrażenie o tym, jak będzie się prezentować cała ściana lub połać. Coraz mniej osób ma też dziś czas odwiedzać liczne składy i hurtownie budowlane, by dobierać materiały. Dla wszystkich tych, którzy preferują znajdowanie informacji w sieci, Röben ma nową interaktywną propozycję.

Zabawa kolorami

W strefie z produktami, w zakładce sprawdź kolory znajdziemy wizualizację pomieszczenia, w którym wykorzystano cegły klinkierowe i licowe ręcznie formowane marki Röben. Użytkowanie aplikacji jest bardzo proste - wystarczy kliknąć w jeden z 23 produktów, a system wygeneruje obraz wnętrza, w którym na fragmencie ściany oraz innych powierzchniach zastosowany jest dany materiał. W ten sposób możemy się przekonać, jak prezentowałby się dany wariant w naszej kuchni bądź salonie. Czy żółta cegła ravello na ścianie nad kominkiem dobrze skomponuje się z kuchenną wyspą wykończoną brązowym klinkierem? A jaki kolor mebli będzie harmonijnie współgrać z tym zestawieniem? Dzięki nowej aplikacji możemy wirtualnie poeksperymentować nie tylko z kolorystyką cegieł, ale także dopasować barwę fugi, mebli oraz ścian.

Wirtualna wizualizacja, realna pomoc

Nie jest to jedyne narzędzie tego typu, jakie Röben udostępnił użytkownikom swojej witryny. Na stronie http://www.roben.pl/produkty.xml można też dobrać materiały budowlane stosowane na zewnątrz domu. System umożliwia określenie pełnej konfiguracji materiałów, ponieważ wybiera się model i kolor dachówek, odcień i powierzchnię cegieł, barwy fug, kolor ram okiennych, kolor materiału oraz fugi na cokole, rodzaj i barwę schodów wejściowych. Przy tylu zmiennych, wizualizacje umożliwiają zestawienie takich materiałów, które najbardziej odpowiadają gustom inwestorów. Dla wszystkich, którzy myślą o budowie lub remoncie bądź już realizują projekt, wizualizacje na www.roben.pl mogą być pomocnym narzędziem przed wizytą w składzie budowlanym czy hurtowni.

źródło: Röben

Więcej

Firma powiązana:

Roben

Telefon 71 39 78 100
www.roben.pl
biuro@roben.pl

Roben