Aktualności

O firmie Folimpex

08.08.2014

Tradycje przetwórstwa tworzyw sztucznych w firmie Folimpex sięgają początków lat osiemdziesiątych. Bazując na tych doświadczeniach i dobrej znajomości branży instalacyjno-sanitarnej, firma już w pierwszej połowie lat 90-tych zaczęła specjalizować się w produkcji nowoczesnych, syntetycznych materiałów termoizolacyjnych.

W 1995 roku Folimpex przenosi się do nowej siedziby, w podwarszawskim Sulejówku. Połączenie wiedzy, doświadczenia i innowacji, jak i konsekwentne inwestowanie w firmę, spowodowało jej dynamiczny rozwój.

Zainstalowanie nowoczesnych maszyn i zastosowanie ekologicznych, energooszczędnych technologii umożliwia produkcję pełnej gamy wysokiej jakości otulin i mat z pianki PE oraz akcesoriów montażowych. Firma systematycznie poszerza zarówno asortyment produkowanych wyrobów, jak i sieć dystrybucji, a wszystko pod hasłem:

MINIMUM CENY, MAKSIMUM JAKOŚCI

Firma oparta w całości na polskim kapitale, w okresie zaledwie 3 lat osiągnęła ponad 30% udziału w polskim rynku izolacji z pianki PE i rozwinęła eksport m. in. do Niemiec, Czech, Belgii, a także do Rosji, na Łotwę i Litwę. Dlatego też firmowy znak FOLIMPEX-u znany jest nie tylko w Polsce, a klientom kojarzy się z ciepłem, nowoczesnością i wyrobami najwyższej jakości.

źródło i zdjęcie: Folimpex