Aktualności

Kolejny zakup sfinalizowany - rynny stalowe w ofercie Gamrat SA

08.08.2014

Zgodnie ze strategią rozwoju i umacniania pozycji na rynkach globalnych firmy GAMRAT SA, w dniu 3 lipca 2014r. w Myślenicach, w siedzibie firmy PLAST-DACH  Sp. z o.o., doszło do podpisania dwóch umów przedwstępnych na zakup 95 %  udziałów w Spółce PLAST - DACH Sp. z o.o. 

Kolejny zakup sfinalizowany - rynny stalowe w ofercie Gamrat SA

PLAST-DACH to rodzinna firma z polskim kapitałem, która powstała w 1991roku i zlokalizowana jest w Myślenickiej Strefie Ekonomicznej. Profil działalności firmy to produkcja systemów rynnowych z tworzyw sztucznych oraz ze stali. Aktualnie w swojej ofercie produkcyjnej  firma posiada  system rynnowy PVC  IZABELLA  oraz system rynnowy z wysokiej jakości szwedzkiej stali, dostarczanej przez szwedzki koncern hutniczy SSAB o nazwie handlowej ASSA.

Rynny stalowe produkowane są z najwyższej jakości surowca, który gwarantuje trwałość systemu, odporność na zmienne warunki atmosferyczne i korozje. Osiem warstw ochronnych pokrywających blachę gwarantuje doskonałe zabezpieczenie i wielokrotnie wydłuża czas eksploatacji systemu. Zaawansowana technologicznie struktura powłoki zapewnia trwałość kolorów przez długie lata.

Stalowy system rynnowy ASSA jest bardzo wysoko oceniany przez wykonawców, sprzedawców i użytkowników. Rynna o bardzo głębokim profilu gwarantuje niezawodne odprowadzanie wody nawet przy bardzo intensywnych opadach.

Wprowadzając do oferty handlowej wyroby firmy PLAST-DACH o zbliżonym profilu produkcyjnym  zwiększamy potencjał naszej firmy w zakresie sprzedaży i szerokości oferowanych produktów, która stanie się bardziej kompleksowa dla potencjalnego klienta,  co powinno przełożyć się także na zwiększenie produkcji, wzrost zatrudnienia, nowe inwestycje i rozwój spółek.

Dzięki  zakupowi firmy PLAST-DACH, GAMRAT SA staje się jeszcze bardziej wiarygodnym partnerem biznesowym i pracodawcą, który stawia na rozwój,  wychodząc na przekór panującemu przekonaniu o kryzysie gospodarczym.

Zakup firmy PLAST-DACH to kolejny etap realizacji strategii rozwoju firmy Gamrat SA, której efektem ma być stworzenie silnej grupy kapitałowej skupionej wokół spółki.

Celem strategicznym firmy GAMRAT SA jest osiągniecie pozycji lidera w branży profilowej na rynku globalnym. Dla przypomnienia w lutym 2013r. Gamrat SA kupiła  bułgarską firmę Devorex Ltd z siedzibą w Plovdiv, produkującą m.in. systemy rynnowe, systemy odwodnień liniowych oraz rury polipropylenowe do wewnętrznych instalacji grzewczych oraz przesyłu wody.

źródło i zdjęcia: GAMRAT

Firma powiązana:

Gamrat SA

Telefon 13 491 47 49, 606 787 166 (Informacja techniczna)
www.gamrat.pl
bok-profile@gamrat.com.pl, gamrat@gamrat.com.pl

Gamrat SA