Aktualności

Galmet wspiera inżynierów

07.08.2014

W lipcu 2014 r. w historycznych murach Zamku Krzyżtopór w Ujeździe na Kielecczyźnie odbyła się pierwsza konferencja "Budownictwo pasywne - rewitalizacja budynków pod kątem energooszczędności i bezpieczeństwa użytkowania", nad którą patronat objęła firma Galmet.

W zorganizowanym przez kielecki oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa spotkaniu wzięło udział ponad 80 specjalistów, naukowców, architektów, projektantów, przedstawicieli samorządów i biznesu. Większość uczestników związanych jest zawodowo z branżami zaangażowanymi w ekologiczne i energooszczędne budownictwo.

Podczas części merytorycznej szkolenia, odbywającej się w podziemnej sali (urządzonej w jednej z grot zamku), prelegenci przybliżyli rozwiązania z wykorzystaniem odnawialnych  źródeł energii stosowane w projektowaniu budynków energooszczędnych – zwłaszcza w świetle przepisów UE, prawa budowlanego i rozporządzeń krajowych.

Sławomir Ociepa, główny specjalista ds. OZE w Galmecie, przedstawił asortyment produkowanych przez przedsiębiorstwo nowoczesnych urządzeń grzewczych, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Słuchacze mieli możliwość przedyskutowania z inżynierami firmy wszystkich interesujących ich zagadnień oraz praktycznego zapoznania się z konstrukcjami najnowocześniejszych produkowanych w Polsce pomp ciepła i zestawów solarnych, ponieważ Galmet przygotował i udostępnił wystawę swoich produktów. Bardzo duże zainteresowanie gości tą częścią konferencji spowodowało, że producent wspólnie z PZITB zorganizuje wkrótce kolejne szkolenie.

Przedstawiciele samorządów z uwagą wysłuchali również referatu Danuty Burzyńskiej, redaktor naczelnej miesięcznika "Builder", na temat pozyskiwania środków unijnych na cele związane z energooszczędnością i rewitalizacją budynków z wielkiej płyty.

Uczestnicy konferencji znaleźli również czas na zwiedzanie malowniczych ruin zamku, wspólne wieczorne grillowanie oraz wysłuchali koncertu zespołu muzycznego "ANDRUSY".

źródło i zdjęcie: Galmet