Aktualności

Ventfol Super - twoja izolacja na lata

07.08.2014

Folia kubełkowa to bardzo ważny element izolacji wodochronnej budynku. Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie warstw izolacyjnych budynku (masy uszczelniające) przed uszkodzeniem mechanicznym wynikającym z naporu gruntu na ściany ławy fundamentowej. Dodatkowo, folia jest doskonałą izolacją przeciw wodną nie dopuszcza do zawilgocenia zewnętrznej warstwy ławy fundamentowej, a w razie potrzeby nadmiar wilgoci będzie odparowany poprzez szczeliny pomiędzy kubełkami.

Niestety genialność i prostota folii kubełkowej doprowadziła do powstania bardzo wielu modyfikacji, które niestety całkowicie DYSKWALIFIKUJĄ produkt z zastosowania do budownictwa.

Po pierwsze, folia nie może się łatwo wgniatać. Sytuacja taka jest całkowicie NIEDOPUSZCZALNA. Folia, którą możemy wgnieść palcami należy natychmiast wyrzucić do kosza (napór ziemi wypłaszczy kubełki i uniemożliwi odprowadzenie wilgoci). Folia powinna być sztywna. Czym bardziej jest elastyczna, tym gorszy surowiec zastosowano.

Po trzecie, nie może dać się przerwać. Folia, którą rwiemy- należy natychmiast wyrzucić (brak jakiejkolwiek wytrzymałości na rozrywanie).

Po czwarte, na folii nie powinno być widocznych bruzd i przebarwień. Są to oznaki zastosowania niskiej jakości tworzywa.

Ventfol Super - jedyna polska izolacja fundamentu o gramaturze 500.

Folia nie porwie się, nie popęka, nie ulegnie deformacji. Po prostu będzie, będzie przez długie lata.

źródło i zdjęcie: Fol-Tech